En İyi Yabancı Film Oscar Ödülünü Kim Kazandı 2017

0
148
land of mine

En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü Kim Kazandı 2017, Oscar ödül töreni 89. kez bu gece yapılacak. Tüm dünyanın gözü kulağı burada olacak Türkiye saati ile gece yarısına denk gelen oscar ödülleri yine çok renkli geçecek gibi görünüyor.

Bu sayfada yabancı film adaylarına bakacağız, yabancı filmler arasında İran, İsveç, Danimarka, Almanya, Avustralya gibi ülkelerden adaylar buluyor. İşte adaylar…

Land of Mine, Danimarka

land of mine

KONUSU

Gerçek olaylardan esinlenen film, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Danimarka’ya mayın temizlemek için gönderilen Alman savaş esirlerinin hikayesini anlatıyor. Kıyı boyunca çıplak ellerle kum kazan Alman esirler 2.000 ‘den fazladır ve bunların yaklaşık yarısının hayatını veya uzuvlarını kaybettiğine inanılmaktadır.


A Man Called Owe, İsveç

A Man Called Owe en iyi yabancı film oscar ödülü 2017

ÖZET
Ove Adında Bir Adam (A Man Called Ove/En Man Som Heter Ove) filminde Ove 59 yaşında yaşlı bir adamdır. Oturmuş olduğu sitenin eski yöneticisi olan Ove bir süre sonra sitede oturan kişiler tarafından bu görevinden alınır. Ancak o yine de bu siteye sahip çıkmaya devam. Ove çevresindeki insanlar ile iyi geçinemeyen oldukça huysuz bir ihtiyardır. Ölen karısının ardından da intihar etmeyi düşünmektedir. Fakat bu intiharı da bir türlü becerememektedir. Bir gün siteye yeni taşınan komşuları ile tanışan Ove’un hayatı biraz daha renkli bir hale gelecektir. Ove’un hayat ile olan mücadelesini izlerken aynı zamanda onun acı ve neşe dolu olan hayatı ile ilgili de çok şey öğreneceğiz.


The Salesman, İran (89. oscar ödülü )

The Salesman en iyi yabancı film oscar ödülü 2017

KONUSU
Emad ve Rena adında bir çiftin hikayesi filme konu olmuştur. Yeni taşındıkları bir apartman dairesinde geçecek olan olaylarda, daha önce evde yaşayan kiracılarla ilgili birtakım olaylar Emad ve Rena’nın da hayatını etkileyecektir. Başlarına gelen olaylar ve sonucunda hayatlarında meydana gelen pek çok değişimin nedenleri apaçık izleyiciye sunulacaktır. Bir çift ve onların üzerine kurulan toplumsal baskıyı izleyeceğimiz bu filmde, İranlı yönetmen genel olarak toplumsal algılar ve sonuçları üzerinde durmuştur.


Tanna, Avustralya

tenna filmi konusu

KONUSU
Film, Pasifik adasında yer alan yağmur ormanı kaplı, aktif volkan tarafından kapanmış bir yerde geçiyor. Yakel kabilesinde yürek burkan bir hikayeyi, bir kız kardeşin sadakatini, yasak bir aşkı, eski ile modernin arasındaki ilişkiyi anlatıyor.
Bentley Dean ve Martin Butler’ın yönettiği Tanna, ismini hikayenin geçtiği Güney Pasifik’te bulunan Tanna Adası’ndan alıyor.


Tnoi Erdman, Almanya


KONUSU
Uluslarası bir danışmanlık şirketi için Bükreş’te çalışan Ines (Sandra Hüller) işi ve kariyerinden başka birşey düşünmeyen hırslı bir iş kadınıdır. Memleketi Almanya’ya doğum günü için kısa süreliğine döndüğünde uzun süredir görmediği babası Winfried (Peter Simonischek) ile karşılaşır. İlerlemiş yaşına rağmen yaptığı yersiz şakalar ve tavırlarıyla adeta çccuk gibi bir karakteri olan Winfried, kızıyla biraz daha fazla zaman geçirmek için ondan habersiz Bükreş’e gider. Kısa bir ziyaret olarak başlasa da, kızının yaşadığı manasız hayattan dolayı endişe duyan baba, burada kızını hem neşelendirmek, hem de kaybettiklerini hatırlatmak için biraz daha kalmaya karar verir. Baba kızı bundan sonraki süreçte birbirinden absürt olaylar beklemektedir.

Önceki MakaleEn iyi film Oscar ödülünü kim kazandı 2017
Sonraki MakaleSurvivor Çalan yabancı şarkılar isimleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz