Engelliler İçin Özürlü Araç Alımı, Nasıl Alınır ? Fiyatları

5
319

kara kalem araba resimleri (5)Engellilere özel olarak yapılan uygulamadan birçok engelli vatandaş son model araçlara sahip olmakta, bu yazıda sizlere araç sahip olmanın koşulları ve bir başkasının engelli bir kişi üzerinden araç alma şansı varmı (bu tarz talepler çok oluyor o yüzden ) şeklinde aklınızdaki, soru işaretlerine açıklık getirmek istiyorum.

Engelliler için Sıfır araç alma Şartları ?

Engelliler için sıfır araç almak için özür durumu yüzdesi önem taşımaktadır, bu yüzde en az %40 olması ve H grubu ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ancak kişi almış olduğu özel tertibatlı aracı sadece kendisi kullanmaktadır.

Vergi ve Araç İndiriminden nasıl Faydalanılır ?

“H” sınıfı sürücü belgesi alması uygundur” ve “Özel Tertibatlı Araç Kullanması Uygundur” ibareli sağlık kurulu raporu alabilirsen, ehliyet aldıktan sonra bu indirimden de (ve vergi muafi,yetinden) rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Araç alma ve araçlarla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sormak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleBatman Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleTHY Uçak Pilot, Host, Hostes Maaşları Nekadar ?

5 Yorum Yapıldı

  1. Annemin% 92 sağlık kurulu raporu var .Ama parası yok.83 yaşında. Ben memur olarak çalışıyorum. Faizsiz Kampanyalardan yararlanabilir mi. Ne şartlarda araba alınabilir? Aydınlatmaniz için Teşekkür ederim.

  2. Benim yüzde 40 raporum var ama B sınıfı ehliyetimde var araba ala bilirmiyim 30 tl lik bir araç alırsam nekadar0 öderim ehliyeti değiştire bilirim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz