Eşler birbirine nasıl yardımcı olmalıdır

0
95

Eşler birbirine nasıl yardımcı olmalıdır?

Toplumumuzu oluşturan en küçük yapı taşlarıdır aileler, ailelelerin birleşmesi ile birlikte toplumlar meydana gelir. Bir kişinin sevdiği kişiyle evlenmesi yani hayat arkadaşı olarak ölüme kadar birlikte yaşamaya söz vermesine ise evlenme, aile kurma denir.

Eşler birbirine ölüme kadar yanında olmaya, iyi yada kötü günde birbirinden ayrılmamak üzere yemin eder ve bunu nikah masasında bildirerek imza atar.

ailemiz yetismemiz icin ne yapmistir

Aile içinde eşlerin birbirine karşı belli görevleri vardır, Erkeğin yapacağı görevler ve kadının yapacağı belli başlı görevler mevcuttur. Bu görevleri her bir bireyin yerine getirmesi ile mutlu bir yuva kurulabilir.

Ancak bunların dışındaki Kadın ve Erkeğin ikili ilişkilerinde sevgi ve saygının yoğun şekilde hissedildiği bir yaşam sürmesi gerekir, zira sevgi , saygı ve yardımlaşma gibi değerlerin eksik olduğu ilişkilerde ciddi derecede sorunlar meydana gelir.

Eşler günlük hayatta birbirlerine sevgi ile yaklaşmalı, her zaman eşini kırmamalı, yapamayacağı birşey olsa bile bunu güzel bir dille ifade etmeliyiz. Zira tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözünden de anlaşılacağı üzere, tatlı dilin hakim olduğu bir ilişkide mutluluk da peşinden gelecektir.

Önceki MakaleAile içinde sevgi, saygı ve yardımlaşma olmasa ailenin varlığı
Sonraki MakaleAileyi ilgilendiren işlerde yardımlaşma niçin önemlidir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz