Evde Karın Kası Yapma Hareketleri, Uygulamalı Resimli

0
88

Evde karın kası yapmak için yapılabilecek birçok uygulama ve hareket vardır bu başlık altından sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz karın kası hareketlerinden bahsedeceğim.

Evde karın kası yapmak için hangi hareketleri yapmak gerekiyor ? uygulamalı olarak bu başlık altından sizlere hareketleri göstereceğim.

Arkadaşlar bu hareketleri uygulayarak kısa sürede evde karın kası yapabilirsiniz, günde 20 şer dakikalık veya 30 dakikalık bir çalışma ile karın kası yapabilirsiniz.

Bu uygulamalar göbeği olmayanlar için geçerlidir, göbeği olanlar hem diyet hemde bu uygulamaları yapması gerekir, ancak diyeti kendi başınıza yapmayın sakın, bir diyetisyenle mutlaka görüşmenizde fayda var.

Evde karın kası yapma hareketlerine başlayalım.

Evde Karın Kası Yapma Hareketleri

1- ilk kareketimiz başımızı yerden yukarı kaldırıyoruz sırtımız yere değmeyecek ve bir sağa bir sola fotoğrafta görüldüğü gibi 10’ar kere aralıklarla yapıyoruz.

Dikkat edin, ilk başladığınızda hemen 10 kere yüklenmeyin kendinize, ilk başladığınızda yapabildiğiniz kadar 2,3,4 yapın ertesi gün 1 veya 2 şer artırırsınız, periyodik şekilde artırarak devam edersiniz.

karın kası hareketleri, egzersizleri
karın kası hareketleri, egzersizleri

2- ikinci hareketimiz yine benzer bir hareket, ellerimizi başımızın arkasına alıyoruz, ve sırtımız yerden yukarıda sağ ayağımızı karnımıza doğru çekiyoruz, ardından sol ayağımızı karnımıza çekiyoruz. Fotoğraftaki gibi..

karın kası yapma hareketleri
karın kası yapma hareketleri

Yukarıdaki hareketleri yaptıktan sonra biraz mola…

3- Diğer hareketimize geçiyoruz, bu hareketimiz de iki elimizi bacaklarımızın arasına alıp, ileri geri gidiyoruz, yani iki elimiz bacak arasında başımız yerden 30 cm yükseğe kaldırıyoruz, öne doğru gidiyoruz geri geliyoruz.
Fotoğrafa bakınca daha iyi anlayacaksınız..

karın kası geliştirme hareketleri
karın kası geliştirme hareketleri

4- Bir sonraki hareketimize geçiyoruz, bu hareketimizde iki elimizi başımızın altına koyuyoruz, yıldızları izliyormuş gibi tavana bakıyoruz, ardından önce sağ ayağımızı kaldırıyoruz, ardından sol ayağımızı, sonra sağ ayak iniyor, ardından sol ayak iniyor, fotoğraf aşağıda.

 

 

karın kası geliştirme egzersizleri
karın kası geliştirme egzersizleri

 

 

5- Diğer hareketimiz ise  yine yatıyoruz, ayaklarımız kıvrık, ellerimiz dizlerimizde, ileri doğru gidiyoruz ve eğiliyoruz, geri geliyoruz yatıyoruz. Fotoğraf aşağıda.

karın kası nasıl gelişir

6- Diğer hareketimize geçtik, bu hareket de yine düz bir şekilde yatıyoruz, ayaklarımızı yukarı kaldırıyoruz, vücudumuza doksan derece olacak şekilde, ardından ellerimizle ayak uçlarımıza doğru götürüyoruz, ve geri geliyoruz, biraz zor hareket fotoğraf aşağıda.

 

 

 

karın kasları nasıl güçlenir
karın kasları nasıl güçlenir

Bu hareketleri ilk başta kendinizi zorlayarak yapmayın, ilk gün hepsinden birer tane yapın gerekirse, ardından ertesi gün birer birer artırarak periyodik olarak artış yapın, ilk günden kendinize yüklenmeyin.

1 ve 2 aylık düzenli çalışma sonrasında kaslarınızdaki farklılığı gözlemleyeceksiniz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here