Evde Yapılacak Sihirbazlık / İlizyon Numaraları, Yapılışı Anlatımı

114
1210
evde sihirbazlık numaraları

Arkadaşlar Sihirbazlık yapmak isteyen ilizyona gönül veren arkadaşlar için bu başlık altında arkadaşlar arasında yapıp eğlenebileceğiniz anlatması ve uygulaması kolay ilizyon numaralarından bahsedeceğim değerli okurlar.

Öncelikle sihirbazlığa gönül veren arkadaşlar kendi yöntemlerini hiçkimseye anlatmamaları gerekiyor, eğer anlatırlarsa tepki ve hayranlık yerine sinir oluşturabilir : ) bu dengeyi iyi kurmak gerek değerli okurlar.

Ve şimdi başlayalım sihirbazlık oyunları ile.

1- Bardak içinde metal parayı yok etme

İlk yöntemimiz bir hayli basit olmakla birlikte oldukça hayranlık uyandıracak bir gösteri olacak değerli okurlar.

Bu yöntem  için ihtiyacımız olan araç ve gereçler; metal, para 1 TL oyutunda cam  ( gözlükçüden kestirebilirsiniz )

içi su dolu bardak

1 TL metal para

Oyunu Püf Noktaları ve uygulanışı

Oyunu uygularken 1 tl metal para boyutunda cam çok önemli ve bardak tabiki olmazsa olmaz, içi su dolu bardağın içi suyla doldurulur, ve arkadaşınızdan 1 tl metal para istenir, onda olmama riskine karşı siz yanınızda bulundurun.

Ve arkadaşınızın verdiği yada siniz 1 TL nizi ilizyon yaptığınız, kişinin eline çaktırmadan camı koyun o camı para sansın ve sonradan bardağa bıraktırın olay bu şekilde arkadaşlar süslemek size kalmış : )

Kırılmayan Kibrit Çöpü

Küçük bir havlu veya kumaş mendili masanın üzerine koyarız. Ortasına da bir kibrit çöpü. Mendili katlayıp kibriti mendilin içinde kırarız. Yalnız kırılma sesini herkes duysun. Mendili açtığımızda kibrit çöpü sapasağlamdır.
Tabi ki bir kibrit çöpü kırıyoruz ama bu kırılan, mendilin ortasına koyduğumuz çöp değil. Peki hangisi? Elbette ki mendilin kenarında bulunan katlı yerin içine önceden koyduğumuz diğer çöp:)

Sigara Külü İlizyonu Numarası

Arkadaşlarınızın çığlık atmasını istiyorsanız bu numarayı mutlaka öğrenin. Bu numaranın en zevkli yanı, oyun başlamadan önce gerçekleştirilen “kirli işler”dir. Tüm yapmanız gereken, oyunun sunuluşuna konsantre olmanızdır. Dahası sihir, izleyicinin avuçlarında gerçekleşir. İnsanı kendi ellerinde oluşan gizemli bir olay kadar şaşırtan bir başka şey yoktur. Yüzlerce kez uygulasanız da karşılaşacağınız reaksiyonun size sunacağı keyif azalmayacaktır.
ETKİ: İzleyicinin sol avuç içine bir tutam kül konur. Her iki avucunu kapaması ve el iç
kısımlarının yere bakması sağlanır. Bir kaç sihirli el hareketlerinden sonra izleyicinin avuçlarını açması istenir. Küllerin bir avuçtan diğerine de bulaştığı görülür…
GEREÇLER: Kül dolu kül tablası..Sigara külleri “taze” olmalıdır. En fazla 1 saatlik. Taze küller deriye daha iyi yapışır.
YÖNTEM: En iyi hazırlık anı, oyuna başlamadan hemen önceki andır. En iyi mekan, kül tablasının bulunduğu bir masada ya da bir barda oturarak oyunu gerçekleştirmektir.
İlgisiz bir tavırla kül tablasını bir noktadan diğerine doğru hareket ettirin. Bunu yaparken orta parmağınızla küllere dokunarak bir parça külün orta parmak ucuna yapışmasını sağlayın.
Bunu başardıktan hemen sonra oyuna başlamayın, bir beş dakika kadar bekleyin. Parmağınızla hiç bir yere dokunmayın. Ayrıca elinizi sakın masa üzerine götürmeyin, kül parçacıkları masa üzerine dökülebilir ve oyunu berbat edebilir. Örneğin, bileğiniz masa kenarında eliniz boşluğa bakar durumda olsun. Ellerinizin ve parmaklarınızın gayet doğal görünmesine dikkat edin.
Hazır olduğunuzda oyunu yapacağınız kişiye “Ellerini böyle tut” derken, kollarınızı bel seviyesinde getirin. Avuçlarınız yere bakarken, rahat ve gevşek olsun. Parmaklarınız izleyiciniz doğrultusunda olacaktır. Bu noktada ellerin gevşek olması gerekir, aksi halde parmak uçlarınızdaki küllerin görülme tehlikesi vardır.
İzleyici hareketlerinizi takip edip uygularken ellerini tutun ve hemen izleyicinin, sağ ve sol ellerini düzeltiyormuş gibi yapıp bir kaç santim yukarı kaldırın. Baş parmaklarınız izleyicinin elinin üstündeyken, diğer parmaklarınız yumuşak bir şekilde avuç içlerini bastırsın. Böylelikle sağ orta parmak uçlarındaki küller izleyicinin sol avucu içine geçecektir.
Sag parmaklarınız ve sol parmaklarınız aynı anda avuç içlerine aynı anda dokunduğu için izleyici tarafından masum bir “ellerini düzelt” hareketi olarak algılanacaktır. Bu arada “öyle değil, böyle..” demeyi de unutmayın.
Oyunun bu kısmını yakın bir arkadaşınızla sürekli olarak deneyin. “Ellerini böyle tut” ile başlayıp, “öyle değil, böyle..” hareketi beş saniye içinde gerçekleştirilmelidir.
Hayret verici bir şekilde hile tamamlanmıştır. Geri kalanı rol kesme ve sunuş kalitesine kalmıştır. İzleyici hilenin başladığından habersizdir. (Haksızlık değil mi?).
İzleyiciye “Şimdi ellerini sıkmadan yumruk haline getir” derken, her iki elinizi yavaşça kapayın. Yumruğun sıkı olmaması gerekir aksi halde izleyicinin avucundaki külleri parmaklarına sıvanacaktır. Parmakların avuç içine değmemesine dikkat edin. İzleyici sizin hareketlerinizi taklit ettiğinden dikkatinizi ellerinize yoğunlaştırın o da ellerinize konsantre olsun.
İzleyici sizi taklit ettikten sonra sağ orta parmağınızla kül tablasından bir parça kül alın ve sorun “seç bakalım sağ mı sol mu?”.
Yanıt “sağ” olursa “Tamam, o halde sağ elini çevir ve avucunu aç” deyin.Yanıt “sol” olursa “Tamam, o halde sol elini kapalı tutarak sağ elini çevir ve avucunu aç” deyin.Gördüğünüz gibi masum izleyicinin hiç bir şansı yok. Mutlaka sağ avucunu açması sağlanacak.
Sağ avuca biraz önce aldığınız külleri sürün. Bir mendil alın ve ellerinizi silin. Böylelikle izleyici ellerinizin temiz olduğuna ikna olsun. Bu noktadan sonra oyunun sonuna kadar hiç bir şekilde izleyiciye dokunmayın.
“Avucunu kapa ve ters çevir” dedikten ve bir kaç sihirli hareket ve sihirli sözden sonra “sağ avucunu aç” deyin. Evet “sağ” avucunu. Burada “sihirbazın başı dertte” espirisini uygulayacağız. Avuç açıldığında küller görünecektir. Bu noktada biraz bozulmuş numarası yapabilirsiniz. Sihirli sözlerin eksik kaldığı bahanesiyle sağ avucu tekrar kapattırın, yeni sözleri söyledikten sonra önce sağ sonra sol avucun açılmasını söyleyin. İzleyici sol avucunda külleri gördüğünde çığlığı basacaktır.

Sonuç Bulma Tahmin Etme İlizyon / sihirbazlık Numarası

Yine bir arkadaşınıza ‘üç’ basamaklı ve rakamları birbirinden farklı bir sayı, yazmasını isteyin. Sonra bu sayının tersini (yani sayı ‘abc’ ise ‘cba’) yazmasını söyleyin. Büyük olandan küçük olanı çıkarmasını da isteyin. Size sadece sonucun birler basamağını söylesin. Siz de sonucu bilin!
Şöyle ki: Ortadaki rakam her zaman ’9′ dur. Birler basamağı kaç ise, yüzler basamağı da dokuza tamamlayan sayıdır. Bir örnek verelim:
Arkadaşımız 437 sayısını yazmış olsun. Tersi: 734. Büyük olandan küçüğü çıkaralım.
734-437=297
Arkadaşımız bize sadece ’7′ yi söyledi ve biz de yüzler basamağının ’2′ olduğunu anladık. (2+7=9)

Patlamayan Balon Sihirbaz Numarası

İlüzyonistlerin klasik numarası olan patlamayan balon, aslında çok basit bir numara. Balonun şiş geçirilecek yerlerine birer şeffaf bant yapıştırılırsa tabi ki patlamaz:) Yalnız hava kaçırmaya başlayan balonu hemen numara biter bitmez patlatıp sırrımızı gizlememiz lâzım.

Videolu İlizyon Dersi

Önceki MakaleBlack Ops 2 Zombie Modu Connecting to Online Service Sorunu
Sonraki MakaleGalatasaray Üniversitesi Bölümleri ve Taban Puanları 2013-2014

114 Yorum Yapıldı

 1. Ya lutfen dogru konusun. Beyenmediysen defol git basqa siteye. Haydi anca gidersin terbiyesiz. Bana lafı olan yazsin bu siteye okuyup cevap vericem.

 2. Yazdiginizi her goruyor okuyor.Lutfen birazcik terbiyeli olun. cocuklar bile bu yazdiginiz kotu sozleri okuyor.Mesela, ben.Ben 14 yasindayim.Azeriyim.Ama turkce ama Turkce konusmayi biliyorum.

 3. sen nediyon ben DAHA iyisini yaparım şimdi yukarıdaki ilizyona pok diyem şiimmmmmmmdddiiiiiiii elinize bok alıp yiyin 1de 1 bardağa çiş doldurup için töbe töbe var ya ilizyonu yazan okulun en tembeli baksana numarası bile uykkumu getirdi benbi sıçıp geliyom

 4. anladım desem yalan olur.ben en iyisi kendi bildiğimi uygulayım sizin yapdığınızdan daha iyi arkadaslar oncelikle kart alın we karışdırın bir kart seçmesini soyleyin(altdan deyil) we onu aklında tutmasını soyleyin sonra aldığı kartı altda koyun we 3 kere karıştırın (sadece üstden tek tek arayın) we arkadaşınızın seçdiği kart bulundu nasılmi?
  tabikide arkadşınız kartı seçmeden once karıştırdığımız altdaki bir kartı çaktırmadan görüyoruz we onun üstüne arkadasınızın seçdiği kartı koyuyoruz we karıştırıyoruz (her zaman gordüğümüz kartdan sonra çıkıyor).

 5. Önce bir peçete alın.Arkadaşınızdan onu parçalamasını isteyin ve sonrada onu top gibi yapın.Onu birleştirebilirim.
  nasıl mı?
  2 tana peçete alın.Birini önceden elinizde tutun.Sonra parçaladıklarınızın bir parçasını bilrek düşürün ve parçalı topu başka yere atın .Sonra da numaranızı yapın.

  • Adamsın…. Vallaha çok güzel. Ben de çok beğendim. Yapanın eline sağlık…. Harrrrika. Cuma günü bu gösterileri yapıcam.?????

 6. Yine bir arkadaşınıza ‘üç’ basamaklı ve rakamları birbirinden farklı bir sayı, yazmasını isteyin. Sonra bu sayının tersini (yani sayı ‘abc’ ise ‘cba’) yazmasını söyleyin. Büyük olandan küçük olanı çıkarmasını da isteyin. Size sadece sonucun birler basamağını söylesin. Siz de sonucu bilin!
  Şöyle ki: Ortadaki rakam her zaman ’9′ dur. Birler basamağı kaç ise, yüzler basamağı da dokuza tamamlayan sayıdır. Bir örnek verelim:
  Arkadaşımız 437 sayısını yazmış olsun. Tersi: 734. Büyük olandan küçüğü çıkaralım.
  734-437=297
  Arkadaşımız bize sadece ’7′ yi söyledi ve biz de yüzler basamağının ’2′ olduğunu anladık. (2+7=9)
  Süüüüüpppppeeerrrrrrr

 7. Sonuç Bulma Tahmin Etme İlizyon / sihirbazlık Numarası

  Yine bir arkadaşınıza ‘üç’ basamaklı ve rakamları birbirinden farklı bir sayı, yazmasını isteyin. Sonra bu sayının tersini (yani sayı ‘abc’ ise ‘cba’) yazmasını söyleyin. Büyük olandan küçük olanı çıkarmasını da isteyin. Size sadece sonucun birler basamağını söylesin. Siz de sonucu bilin!
  Şöyle ki: Ortadaki rakam her zaman ’9′ dur. Birler basamağı kaç ise, yüzler basamağı da dokuza tamamlayan sayıdır. Bir örnek verelim:
  Arkadaşımız 437 sayısını yazmış olsun. Tersi: 734. Büyük olandan küçüğü çıkaralım.
  734-437=297
  Arkadaşımız bize sadece ’7′ yi söyledi ve biz de yüzler basamağının ’2′ olduğunu anladık. (2+7=9) en çok bu doğal

 8. İlüzyonistlerin klasik numarası olan patlamayan balon, aslında çok basit bir numara. Balonun şiş geçirilecek yerlerine birer şeffaf bant yapıştırılırsa tabi ki patlamaz:) Yalnız hava kaçırmaya başlayan balonu hemen numara biter bitmez patlatıp sırrımızı gizlememiz lâzım. Çoook basitttttt

 9. Kırılmayan Kibrit Çöpü Küçük bir havlu veya kumaş mendili masanın üzerine koyarız. Ortasına da bir kibrit çöpü. Mendili katlayıp kibriti mendilin içinde kırarız. Yalnız kırılma sesini herkes duysun. Mendili açtığımızda kibrit çöpü sapasağlamdır. Tabi ki bir kibrit çöpü kırıyoruz ama bu kırılan, mendilin ortasına koyduğumuz çöp değil. Peki hangisi? Elbette ki mendilin kenarında bulunan katlı yerin içine önceden koyduğumuz diğer çöp:)

 10. arkadaşlar bence hepsi çok güzeldi bende size bir tane
  anlatayım :
  Üç adet yarım ceviz kabuğunun altına beyaz boncuk konur. Kabuklar masa üzerinde sürülerek yerleri değiştirilir. İzleyici hangi kabuğu seçerse seçsin boncuğu bulamaz.

  Yöntem: Bu oyunun hilesi kabuklardadır. Kabukların arka kısmı traşlanmıştır. Kabuk boncuk üzerine konurken ileri itilerek traşlanmış kısımdan geriye çıkması sağlanır. Bu hareket sırasında işaret, orta ve yüzük parmakları kabuğun önünde, baş ve küçük parmaklar da geride tutulur. Kabuk altından çıkan boncuk baş ve küçük parmak tarafından kavranırken, diğer üç parmak da bu hareketin gizlenmesini sağlar.

 11. çok teşekkür ederim evde hepsini denedim hepsi birbirinden güzel yaspılışı da çok kolay çok hoşuma gitti herkesi kandırdım sağolun : D

 12. bütün ilizyonlar çok kolay önemli olan püf noktasını bulmak ben 13 yaşımda başladım ilizyon yapmaya şimdi yaşım 16 ve bazı ilizyon yapanlardan daha iyi yapıyorum (önemli olan püf noktası)

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz