Ezgi Mola Kimdir, Hayatı Biyografisi

0
459

ezgi mola kimEzgi Mola son günlerde bu oyuncuyu Celal ile Ceren filmiyle tekrar beyaz perdede gördük ve çok güldük. Filmde başrol oynayan ve ceren karekterini canlandıran Ezgi Mola hakkında bilgileri bu başlık altında bulabilirsiniz.

Ezgi Mola Biyografisi

Ezgi Mola (d. 1983), tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu.
2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 18’ini bitirmeden Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı.

Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu. 2008 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı.

Ezgi Mola nın en son beyaz perdede Celal ile Ceren filminde Şahan Gökbakar ile başrol oynamıştır, ve şu sıralar film vizyondadır.

Önceki Makale2012 Football Manager Oyundan Atma, Kapanma Sorunu Çözümü
Sonraki MakaleHazır Mutfak Ölçüleri, Mutfak Dolapları Nasıl Olmalı ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz