G Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları

12
215

Bu yazıda sizlere G harfi ile başlayan atasözleri ve bu atasözlerinin ne anlama geldiklerinden bahsedeceğim, g harfi ile başlayan atasözleri 4 tanedir, şuan benim aklıma gelenler bunlar, sizlerin de aklınıza gelenler varsa eğer alt kısımda yorum alanından bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Atasözleri Haritası 

A

B

C-Ç

D

E

F

G-Ğ

H

I-İ

K

L

M

N

O-Ö

P

R

S-Ş

T

U-Ü

V-Y

Z

G harfi ile başlayan atasözlerinden halk atasında ençok kullanılan hepimizin kulak aşinalığı olduğu atasözlerini sizlerle paylaşacağız değerli okurlar.

G harfi ile başlayan atasözleri ve anlamları

Gönül kimi severse güzel odur : Bu atasözünde aslında anlatılmak istetenen tamamen atasözünde yer almaktadır, anlam gizli değildir, bir kişinin sevdiği kişi başka bir kişiye güzel gelmeyebilir, yani kişi kimi severse güzel onun için o kişidir.

Görünen köy kılavuz istemez : Gerçek olan bir şeyi tekrar açıklamak, tekrar gerçekliğini sorgulamak gereksizdir.

Gülme komşuna gelir başına : İnsan bir kişinin dar gününde, zor anında güler onunla alay ederse, kendi başına aynı durumun geleceği ifade edilmektedir.

Gülü seven dikenine katlanır : Bir şeyin güzel tarafını seven kişi, onun kötü alışkanlıklarına da katlanmak durumundadır.  Kişi sevdiği kişinin kusurlarını görmez.

Önceki MakaleF Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları
Sonraki MakaleH Harfi ile Başlayan Atasözleri ve Anlamları

12 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz