Gelir Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar

0
189
Gelir uzman yardımcısı 

Gelir uzman yardımcısı 

Maliye bakanlığı tarafından görevlendirilen gelir uzman yardımcılarının genel olarak görevlerine baktığımızda maliyeye borcu olan vatandaşların vergi borçlarını ödemelerine yönelik olarak yaptıkları uyarılar çalışmalarının en temelini oluşturur.

Gelir Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar
gelir uzman yardımcısı maaşları

Gelir uzman yardımcısı görevleri

Borcunu ödemeyen mükelleflere borçlarını bildiren gelir uzman yardımcılarının bunların dışındaki görevleri arasında tahsilat gibi alanlar da vardır.

Gelir uzman yardımcısı kaç saat çalışır

Genel olarak memur statüsünde yer alan bu çalışma grubunda görev yapan memurlar günlük 8 saat olmak üzere haftada 5 gün olarak çalışmaktadırlar.

Gelir uzman yardımcısı nerelerde çalışır

Maliyeye bağlı olarak vergi dairelerinde görev alan gelir uzman yardımcılarının genel çalışma alanları da yine vergi daireleridir. Gelir uzman yardımcısının en düşük günümüz maaşı 3000 TL den başlamaktadır.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Gelir uzman yardımcısı olabilmek için öncelikle KPSS A grubundan sınava girmek gerekmektedir. Lisans mezunu olan adaylar bu sınava başvurabilir. Lisans mezunu adaylar arasından da yine İİBF fakültesi mezunu olmak şartı aranan en temel şartlar arasında yer almaktadır. Bunun dışındaki en temel şart ise bu alandan en az yetmiş puan almış olmak gerekmektedir. Ardından kurumun açmış olduğu sınava girip kurum sınavından da yeterli puan alındığında kurum sınavından en yüksek puan alan adaylar en yüksek puandan aşağı doğru sıralaması yapılacak ve alınacak olan kontenjan miktarının beş katı aday mülakata çağrılacaktır. Böylece tüm bu aşamaları tamamlayan adaylar gelir uzman yardımcısı olma şartını tamamlamış olacaklardır.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here