İdareciler günü mesajı

0
174

İdareciler günü 10 ocak tarihinde her yıl kutlanmaktadır, bu sayfada idareciler günü ile ilgili olarak önemli devlet adamlarının, siyasetin içinde yer alan yada almayan idari anlamda söz hakkına sahip olan önemli kişilerin idareciler günü mesajlarını aşağıda görebilirsiniz. İşte idareciler günü ile ilgili mesajlar.

Vali, Kaymakam ve Cumhurbaşkanlarının 10 ocak idareciler günü ile ilgili olarak yayınladığı mesajlardan derlenen mesajlar aşağıda yer almaktadır.

 

Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışan, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde büyük emeği bulunan mülki idare amirlerinin gayretlerini takdirle karşılıyorum.

Devletin ve hükümetlerin politikalarının başarıyla uygulanmasında, kamu hizmetlerinin vatandaşların memnuniyetini dikkate alan bir anlayışla sunulmasında şüphesiz en önemli sorumluluğu idarecilerimiz üstlenmektedir. Mülki idare amirlerimiz, devleti ve hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devletle vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendirmektedirler.

İnsanı ön planda tutan bir yönetim yapısına ulaşılması, kamu yönetiminde açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin yerleştirilmesi ve devlet çarkının hızlı, etkin ve verimli çalışmasının sağlanması konularında mülki idare amirlerinin gayretlerinin belirleyici olacağına inanıyorum.

Şehirlerimizin ve ilçelerimizin daha mamur hale gelmesi, üretim ve yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla mülki idare amirlerimizin bir orkestra şefi gibi yürüttüğü çalışmaları memnuniyetle izliyor ve önemsiyorum.

Mülki idare amirlerimizin topluma liderlik yaparak gerçekleştirdikleri faaliyetlerin, ürettikleri ve hayata geçirdikleri projelerin Türkiye’nin geleceği açısından özel bir değer ve anlam taşıdığını vurgulamak istiyorum.

Bu düşüncelerle İdareciler Günü organizasyonunu her yıl başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Türk İdareciler Derneğini kutluyorum. İdareciler Günü’nde kutsal bir görevi yürüten mülki idare amirlerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Abdullah GÜL
Cumhurbaşkanı

Not : Abdullah Gül eski bir cumhurbaşkanımızdır.

Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında bugüne kadar çok önemli görevler üstlenmiş olan mülki idare amirlerinin 10 Ocak ‘İdareciler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, yurdumuzun dört bir köşesinde hizmet yarışına devam eden bütün mesai arkadaşlarıma, aileleri ile birlikte, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl temenni ediyorum.
İdareciler Günü, meslek camiasında dayanışma, hatırlama, varsa sorunların dile getirilmesi açısından özel ve anlamlı bir gündür. Bu günün sahibi olan mülki idare amirleri, memleketin her köşesinde kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve çabası içerisindedirler.
Devlet ve hükümet politikalarının yanı sıra, ülkemizin geleceğini planlayan projelerin başarıyla uygulanmasında da şüphesiz en büyük pay idarecilerimize aittir. İdarecilerimiz, kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil ve şeffaf bir şekilde sunumunda halkı sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet eden bir anlayışı temsil ederek, idare sisteminde parlak bir dönemin başlamasını sağlamışlardır.
Bundan sonra da, güçlü gelenekleri ve özverili çalışmaları ile milletimizin gönlünde daima yaşayacak ve milletimize hizmet etmeye devam edeceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmaktan gurur duyduğum idarecilerimizin bu mutlu gününde; milletimize hizmet için gösterilen üstün gayret anlayışıyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve her alanda seviyesinin yükseltilmesinde emek sarf eden mülki idare amirlerinin İdareciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.’ dedi.

Vali Murat Koca

Not : Karaman Valisi.

Mülki İdare Amirlerimiz, Devleti ve Hükümeti temsil ederken sadece Devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, Devlet ile vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedir. “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” düsturu ile Ülkesine ve insanlarına hizmet etme bilinciyle çalışan Vali, Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Devletimizin önemli bir yapıtaşıdır.

Mülki İdare Amirlerimiz, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışırken, Ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde ve mesleki tecrübelerin paylaşılmasında bizler için önemli bir yer teşkil etmektedir.

10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk Mesleki Toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi, “ İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, yurdumuzun dört bir köşesinde görevleri başında olan tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Kaymakam Kadir Güntepe

Önceki MakaleBilgisayarın geçmişten günümüze değişimi, tarihçesi
Sonraki MakaleDoğal afetlerin topluma etkilerini anlatan bir gazete haberi yazınız

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz