Doğal afetlerin topluma etkilerini anlatan bir gazete haberi yazınız

0
263

Doğal afetlerin topluma etkilerini anlatan bir gazete haberi yazınız, doğal afetlerin topluma etkileri ile ilgili olarak bilgiler,
Doğal afetler yaşamımızın bir parçasıdır, hayatımızda nezaman karşımıza bir doğal afet çıkacağını bilemeyiz bu yüzden heran her türlü doğal afete hazırlıklı olmamız gerekmektedir. Doğal afetlerin topluma etkileri ile ilgili olarak 2 farklı gazete haberini yazının devamından bulabilirsiniz.
 

tsunami
tsunami

Tsunami

26 Aralık 2004 tarihinde Hint okyanusunda meydana gelen depremin ardından oluşan Tsunami faciası pek çok kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Yaklaşık olarak çeyrek milyon kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan bu üzüntü verici doğal afette pek çok kişi yaşamını yitirirken pek çok kişi de yaralı olarak kurtuldu. Hint Okyanusunda meydana gelen 9.1 büyüklüğündeki depremin ardından meydana gelen Tsunami faciası tam tamına 230 bin kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlandı, Doğal afetten en çok etkilenen şehir Açe olurken Tsunami farklı ülkeleri de etkiledi.
Modern tarihin en büyük felaketleri arasında yer alan bu facianın etkisi uzun yıllar sürecek.


Filipinler’de Tayfun

Filipinler’in kuzeyinde etkili olan Koppu tayfunu şimdiye kadar 46 can aldı. BM Dünya Meteoroloji Örgütü’nden yapılan açıklamada ise, Meksika için uyarı yapıldı. Yeryüzünde istatistiklere giren en güçlü tayfun olma özelliğine sahip Patricia tayfununun binlerce can alacağı belirtildi.

Meksika’nın güneybatısına doğru ilerleyen Patricia tayfununun, 2013 yılında Filipinler’de 6 bin 300 kişinin yaşamanı mal olan Haiyan tayfunundan daha tehlikesi olabileceği iddia edildi.

Önceki Makaleİdareciler günü mesajı
Sonraki MakaleÇevrenizde insan eli değmeden oluşmuş neler var

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz