İletişimde beden dilini hangi durumlarda kullanıyorsunuz?

1
98

İletişimde beden dilini hangi durumlarda kullanıyorsunuz?, beden dilini nezaman kullanırsınız,

İletişimde beden dilini hangi durumlarda kullanırız

Dünyadaki hemen hemen pek çok canlı iletişim kurar, iletişim halinde olan bu canlıların kendi aralarında bir frekans değerli vardır ve diğer bir canlı türü bunu anlayamaz.

Örneğin kuşların cıvıltıları ile birbiri arasında iletişim kurar, yine köpekler aynı şekilde havlamalarının bir anlamı vardır, buna benzer pek çok hayvan arasında iletişim halindedir.

İnsanlar da konuşarak iletişim kurar ve konuştuğumuz zamanlarda çoğu zaman beden dilimiz ile destekleyici olarak iletişim kurarırız.

Arkadaşlarımızla birşey konuşurken istem dışı olarak el hareketleri yaparız, el hareketlerimiz de beden dilimizi yansıdır.

Konuşmanın yanında destekleyici olarak beden dilimizi çoğu zaman istem dışı olarak karşı tarafa aktarırız. Beden dili de iletişimde farklı anlamları vardır, heyecanlı bir kişinin beden dili ile son derece sakin birinin beden dili aynı değildir.

Buna benzer şekilde iletişimde çoğu zaman beden dilimizi dahil ederiz.

Önceki MakaleHücre döngüsünün kontrolü nasıl sağlanır?
Sonraki MakaleRadyo, televizyon, gazete ve internet hangi amaçlarla kullanıyorsunuz

1 Yorum

  1. Beden dili ve konuşma bicimi bazen bir şeylerin başlangıcı veya bir şeylerin bitişine sebep olur..Gercek sevgi neydi nasıl yaşanırdı bilen var mi ? İşte bunların gösterimidir beden dili

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz