İnsanın doğadan yararlanırken uyması gereken etik değerler nelerdir?

0
31

İnsanın doğadan yararlanırken uyması gereken etik değerler nelerdir?

Doğa bize verilmiş olan olağanüstü bir işleyiş içinde ilerleyen insanların ve diğer canlıların yaşamsal tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen canlı bir organizmadır. Doğadan faydalanırken bazı etik değer ve ilkelere bağlı kalmamız gerekmektedir.

Yani örnek olarak, bazı firma sahipleri sadece kendi ceplerini düşünerek doğayı katletmemeli bu doğayı katletme farklı şekillerde olabilir, bazı firmaların atıklarını denize bırakması, bazı firmaların fabrika kurmak için onlarca ağacı yok etmesi, doğa katliamına verilebilecek örneklerin sadece birkaçıdır.

Bu yüzden doğadan faydalanırken sadece tüketmeyi düşünmemeli, tüketirken onun yerine yenisini koymalıyız, doğa bize ihtiyacımız olan pek çok gıda ve diğer malzemeleri sağlamaktadır, bu bilinçle hareket https://www.kisaozet.net/ ederek bizler de doğaya zarar vermeden, doğanın sürdürülebilir olması için gerekli adımları atarak doğadan faydalanmayı bir amaç haline getirmeliyiz. İşte o zaman gerçekten etik kurallar çerçevesinde sürdürülebilir bir doğa anlayışı ile gelecek nesillere daha temiz ve daha düzenli bir doğa ve çevre bırakmış oluruz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here