İnsanlar Birbirlerinin Duygu ve Düşüncelerine Saygılı Olmazsa Neler Yaşanabilir?

0
114
insanlar birbirinin düşünce ve duygularına saygılı olmazsa ne olur
insanlar birbirinin düşünce ve duygularına saygılı olmazsa ne olur

İnsanlar Birbirlerinin Duygu ve Düşüncelerine Saygılı Olmazsa Neler Yaşanabilir? Sosyal bilgiler, 4. sınıf tartışma konusu,

Toplumda yaşayan insanlar toplumun gerektirdiği örf ve adetlere uymalı bunun yanında birbirlerine de saygılı olmalıdır, toplumda yaşamanın insanlar içinde yaşamanın gereği budur.

İnsanlar birbirlerinin düşüncelerine duygularına saygılı olmak zorundadır, karşımızdaki kişinin düşüncelerine katılmasak bile onu can kulağı ile dinlemeli ve onun düşüncelerine empati kurarak anlamaya çalışmalıyız, düşüncelerini ve duygularını anladıktan sonra bize yanlış geliyorsa ona saygılı olmalıyız onun düşüncesi olduğu için, zira bizim düşüncelerimiz de ona yanlış geliyor olabilir, bu yüzden herkes birbirinin düşüncelerine katılmak zorunda değildir ancak onlara saygılı olmak zorundadır.

Toplum içinde yaşayan insanlar, farklı ırklar, büyük örgütler, kurumlar, firmalar, bir zincirin halkalarını oluşturur,  ve toplumu renklendirir güzelleştirir, bu halkalardan birinin veya birkaçının olmaması toplumu olumsuz yönde etkiler dolayısıyla, biz bu halkalarda yer alan insanların düşüncelerine saygılı olmak zorundayız. Onların duygu ve düşüncelerine katılmıyor olabiliriz, ancak saygıda kusur etmemeliyiz.

 

Önceki MakaleHayatınızda Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Olaylar Nelerdir?
Sonraki MakaleKimliklerin Yerini Gelecekte Neler Alabilir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz