Arabanın cam açma-kapama düğmesi temassızlık yapıyor

0
336

Arabanın cam açma kapama düğmesi, bazen çalışıyor bazen çalışmıyor,  kafasına göre çalışıyor, temassızlık yapıyor..  Gibi sorularınız için bu yazıyı sonuna kadar okuyun.
Arabanın cam açma kapama ön düğmeleri temassızlık yapıyordu, basıyorum bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu kafasına göre çalışıyordu yani kısacası yaptığım ufak bir araştırma sonucunda oksitlenme olabileceği kanısına vardım.
Oksitlenmeyi temizlemek için, kumanda kartına ulaşmak gerekiyordu, kapı tutacağını tornavida yardımı ile hafif kanırtarak söktüm,  elektrik soketini çıkardım.

Tamir edilmesi gereken karta ulaşmak için tork uçlu tornavida lazım en incesinden, 6 adet vidayı söktükten sonra karta ulaşıyoruz.

cam düğme kartı
cam düğme kartı

İşte kartımız bu, oksitlenen alanı ince bir sert cisimle kazıyoruz, veya oksitlenme temizleyici spreyler var contact cleaner isimli olan gayet iyi diyorlar, ben kendi imkanlarımla temizledim kazıdım falan, sonra yerine geri taktım gayet de güzel oldu, ara sıra kafasına göre çalışan veya aşırı derecede sert basmak gereken düğme artık çok yumuşak ve ilk dokunuşta çalışıyor.

 

Önceki MakaleBölgenizde yapılan ekonomik faaliyetler
Sonraki MakaleGüneş enerjisi ile ilgili bir proje

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz