Güneş enerjisi ile ilgili bir proje

0
610

Güneş enerjisi ile ilgili proje ödevi. Gelecekte ne tür projeler yapmayı planlıyorsunuz? Bu projelerinizin size ve ülke ekonomisine ne gibi katkıları olacağını düşünüyorsunuz?

Güneş enerjisinden henüz tam anlamıyla faydalanamıyor olsak da Güneş Enerjisi tükenmeyen enerji kaynaklarımızdan birisidir ve bu konu üzerinde gerekli araştırmaların hızlı şekilde yapılması ve bir sonuca ulaşılması gerekmektedir. Ben bu konuda sizlere güneş enerjisi ile çalışan bir telefon tasarlamayı amaçladım.

Projenin adı : Telefonlarınızın enerjisi bitmesin

Projenin konusu : Güneş enerjisi ile çalışan telefon

Projenin amaçları

Akıllı telefon diye tabir edilen telefonların şarjları hemen bitiveriyor, hemen hemen neredeyse 1 günü ya çıkartıyor ya çıkartmıyor bu yüzden akıllı telefonları şarj edecek farklı bir alternatif kaynağı bulmak şart olmuştu bu yüzden, telefonların şarjının bitmemesi için güneşten beslenecek bir alet geliştirdim.

Yapılan çalışmalar ve sonuç

Sokakta yürürken telefonun güneşli havalarda şarj olması için ters tutmamız yetecek, güneş ışınlarını alan kapak bunu elektrik enerjisine çevirerek pile depolayacak ve böylece gün içinde şarjımız bitmeyecek bitse bile, güneş enerjisi ile tekrar doldurma şansımız olacak.

Telefonların arka bölümüne takılan kapak görevini yapacak olan bu parça aynı zamanda telefona sürekli olarak güneşi görünce şarj olmasını sağlayacak.

Örnek Çizim

güneş enerjisi ile telefon şarj
güneş enerjisi ile telefon şarj
Önceki MakaleArabanın cam açma-kapama düğmesi temassızlık yapıyor
Sonraki MakaleAlışveriş sonrasında neden fiş yada fatura alınmalıdır?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz