İş imkanı olan puanı düşük bölümler

1
216

İş imkanı olan puanı düşük bölümler, iş imkanı çok puanı düşük bölümler nelerdir, iş imkanı olan  bölümler, puanı düşük bölümler.

Liseyi bitiren her öğrencinin hayalidir puanı düşük olsun ama bitirince de hemen iş bulayım açıkta kalmayayım diye hayal eder öğrenciler.

İşte bu yazıda sizlere iş imkanının çok olduğu ve puan olarak da sizi fazla yormayacak bölümlerden bahsedeceğiz. İş imkanının oldukça fazla olduğu bölümler için yazının devamına bir göz atın.

 

Tapu ve Kadastro Bölümü

Bu bölüm geçmişten bugüne revaç gören ve kazancı her zaman iyi olan bölümlerden biridir. Bu bölümden mezun olan gençlere her zaman ihtiyaç duyulmuştur.

Diş Protez Bölümü

Ülkemizde bu tarz sağlık eğitimi veren bölümlerden mezun olan kişilerin çok azı işsiz kalmaktadır. Konu sağlık ve diş olunca bu sektör uzmanlarına talep her geçen gün daha da artmaktadır. Ve bu nedenle diş protez bölümünde iş imkanı oldukça geniştir.

Gemi İnşaatı Bölümü

Bu bölüm de Puanı Düşük Fakat İş İmkanı Olan Bölümler arasındadır. Yaygın ve çok bilinen bir meslek olmadığı için mezun sayısı da buna paralel olarak azdır. Bu nedenle bu bölümden mezun olanlara ihtiyaç ve talep her zaman vardır.

Uçak Teknolojisi Bölümü

2 yıllık olan bu bölüm ün iş imkanları neredeyse tamamen özel havacılık şirketleri ve firmalarıyla sınırlıdır. Fakat bu kısıtlı iş alanı içerisinde bu bölüm mezunlarının maaşları oldukça dolgun ve bu meslek sahiplerine olan talep oldukça fazladır.

Radyoloji

Puanı Düşük Fakat İş İmkanı Olan Bölümler arasında bir diğer bölüm de radyolojidir. Çalışma şekli nedeniyle dolgun maaşı olan bu bölüm az mezun verdiği için kolayca iş bulma imkanını da sunmaktadır.

Çocuk Gelişimi Bölümü

2 yıllık olan bu bölümün iş imkanları bir hayli geniştir. Hem devlet hem de özel sektöre ait pek çok kurumda çalışma olanağına sahiptirler. Bir çok rehabilitasyon merkezinde öğretmen ve yardımcı öğretmen, Çocuk Esirgeme Kurumlarında bakıcı anne pozisyonlarında rahatlıkla iş bulma imkanına sahiptirler.

Optisyenlik bölümü.

2 yıllık bölümler arasında yüksek kazanç sağlayan meslekler kategorisinde en popüler bölümlerden biridir. Optisyenler göz doktorlarının hastalar için düzenlediği reçeteye göre, hastaya uygun gözlük camı yapımı ile ilgilenirler. Kısacası gözlükçülük yaparlar.

Anestezi Bölümü.

Bilindiği üzere bu bölümün mezunları ameliyathanelerde görev alırlar. Bu bölüm mezunlarına her dönem ihtiyaç duyulmuş ve duyulmaya da devam edecektir. İş imkanlarının ve alınan maaşların yüksek olmasından dolayı oldukça ilgi gören ancak puanı düşük denilebilecek bölümlerden biridir.

Hemşirelik

Devlette atanması en kolay mesleklerden biridir. Türkiye’ nin her yerinde ve her zaman ihtiyaç duyulan bir meslek grubudur. Pek çok üniversitede bu bölümün olmasına rağmen, ihtiyaç her gün artmakta ve maaşı her geçen gün artmaktadır.

Önceki MakaleHamileler uçak yolculuğu yapabilir mi?
Sonraki MakaleDoğru bildiğimiz yanlışlarımız

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz