İşçi Bayramı 1 Mayıs 2013 Tatil mi? Kaç Gün Tatil ?

7
84

Her yıl işçi bayramı olarak kutlanılan 1 mayıs 2013 yeni yıl resmi tatiller listesinde resmi tatil olarak yerini aldı, buna göre 1 mayıs 2013 tarihinde resmi tatil olarak belirtildi.

Emek ve Dayanışma günü olarak bilinen 1 mayıs işçi bayramı 2013 yılında çarşamba gününe denk geliyor, buna göre 1 mayıs 2013 tarihinde resmi tatil olduğundan dolayı 1 gün süre ile resmi tatil kabul edilmektedir.

Önceki MakaleDiscovery Channel Belgesel Kanalı HD Uydu Frekansı 2013
Sonraki Makale2013 Ramazan Bayramı Kaç Gün Tatil ?

7 Yorum Yapıldı

 1. İŞÇİ BAYRAMI

  İ şçilerin köle muamelesi gördüğü bir ülkede yaşıyoruz
  Ş arkılar hep hüzünlü gün geçtikçe geriliyor batıyoruz
  Ç öpçatan programlarını izleyip ondan medet umuyoruz
  İ şçi insan yerine konulmayınca bizim bayram neyimize

  B atıyı görünce içimiz sızlıyor bizim neyimiz eksik diye
  A rap milletlerine özeniyorlar insanlar kul olsun diye
  Y aradanı bir yana bırakıp insana bu zulüm niye

  R amazanı siz tutarsınız adaletsizlik sizden sorulur
  A yırımı siz yaparsınız vatandaşı yaparsınız bir gavur
  M uharrem Ezberbozan sizin değil vatandaşın yanındadır
  I zdırap çektirmeyin bu millete sizde yok mu onur

  1 Mayıs 2013
  NOT : Bütün işçi kardeşlerimin işçi bayramını kutluyorum. Bu ülkede insanca yaşam koşullarının oluşması en büyük temennim olacaktır….

  YAZAR : MUHARREM DALKIÇ

  BİR ŞAİR MUHARREM EZBERBOZAN ŞİİRİ

 2. Her yer tatil değil arkadaşlar.Özel sektör keyfine göre tatil yaptırmayabiliyor.1 mayıs işçi bayramı olmasına rağmen bazı fabrika ve iş yerleri tatili vermiyor.Ki yıllık izni vermeyen bu iş yerleri böyle resmi tatilleri mi versin.Ama düzen oturmaya başladı.Şikayetler yerini buluyor.Ve işçiler kölelikten kurtuluyor.Eğer varsa çevrenizde resmi tatilleri vermeyen özel şirketler,bence hiç durmayın şikayet edin.Yesinler benim çalıştığım şirket gibi cezayı,akılları başlarına gelsin ! Benim için sorun yok,idari kısımdayım,ama işçilerin de daima yanındayım…

  • üstad vermek istiyoruz ama nereye vericez nasıl yapıcaz? adamlar herşeyi lehine çeviriyor sigorta askeri ücretten yatıyor şikayet ediyosun sigortacılar geliyo şirket onlara para yediriyo ve hiç bişey olmuyo. 1 mayısta tatil vermiyo vermesi içinde bişey yapamıyoruz :S devlet kontrol etmesi gerek her yeri çalıştırıyorsa eğer mesai ücreti vermesi gerek o bile yok !

 3. 1 mayısta ilkokullar ve ortaokullar tatil liseler tatil, üniversiteler de tatil olacakmış dolayısıyla okullar tatil 1 mayısta, bankalar ve özel kurumlar da çalışanlar da tatil mi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz