İşini iyi yapan bir insanın ülkemiz ekonomisine katkıları neler olabilir?

0
1040

Şemsiye tamircisi işini neden iyi yapıyor olabilir?

Şemsiye tamircisi, kendisinden sonra gelecek olan tamircilerin müşteriyi kolaylıkla bulabilmeleri ve kendisinin gittikten sonra arkasından iyi şekilde anılması için işin iyi yapıyor.

Şemsiye tamircisi, işini çabucak halledip ileride yeni müşteriler bulsaydı, ne olurdu ?

O zaman arkasından gelecek olan farklı tamirciler iş bulamayacaktı, çünkü işini baştan savma şekilde yapacak ve halk artık sokaktaki bu tamircilere iş vermez olacaktı. Aslında belli bir zaman sonra kendisi de iş bulamaz hale gelecekti.

Bir insanın işini iyi yapması neden önemlidir?

İnsanın her zaman ne iş yapıyorsa yapsın işini iyi yapması oldukça önemlidir. İnsanlar yaptıkları işleri iyi yaparlarsa bu her zaman kendilerine büyük kazanç getirir, yeni işler getirir, kazancı artar, insanların beğenisini ve güvenini alır, oysa işini kötü yapan bir kişi insanlar tarafından sevilmez, kazancı ileriki bir zamanda mutlaka düşer ve iş bulamaz hale gelir. Kısacası piyasada kalıcı olmaz.

Bir işin iyi yapılması için o işi iyi yapan insan, hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Nitelikli bir kişi olmalıdır, o işi iyi derecede bilen ve işini iyi yapan bir kişi her zaman kazançlı çıkacaktır.

Bir işi iyi yapan bir insan olabilmek için neler yapılmalıdır?

İşimizi sevmek en temel faktördür, işimizi seversek o işi her zaman iyi yapacak ve yeni müşteriler kazanacak, güven verecek, insanların beğenisini kazanacağız ve sektörde gittikçe daha çok iş yapan birisi haline geleceğizdir.

İşini iyi yapan bir insanın ülkemiz ekonomisine katkıları neler olabilir?

İşini iyi yapan insan hem kendisi kazanır hemde ülkeye kazandırır. İnsanlar işini iyi yapan kişiye her zaman nerede olursa olsun gider ve ona iş verir. Bu insanlar sektörde kalıcı olur, diğerleri ise balon gibi uçar gider, bu ve bunun gibi işini güzel yapan insanların var olması daha sağlam bir ekonomi anlamına gelir, böylece bu kişi işini büyütür, daha çok gelişir, günde 10 iş yapıyorken yıllar sonra günde 1000 iş yapar hale gelir ve sonuç olarak devlete ödediği vergi miktarı günlük 1.8 TL iken, 180 TL ye çıkar sonuç olarak devletin ekonomisine katkısında ciddi derecede bir artış sağlamış olur.

Önceki MakaleTelefon meşgulken / konuşurken arayanı görme
Sonraki MakaleEğitimin, bir ülkenin gelişmesindeki yeri ne olabilir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz