İşkur Girişimcilik (işletmecilik) Kursu Başvuru Süreci, Mülakat Soruları

0
216

İşkur Girişimcilik (işletmecilik) Kursu Başvuru Mülakat Süreci nasıl olur, işkur, kosgeb girişimcilik kursu mülakat soruları, işkur işletmecilik kursu başvuru ve mülakat soruları.

işkur girişimcilik kursu

İşkur üzerinden girişimcilik kursuna başvurmak isteyenler için yol gösterici olmasını düşündüğüm başvuru ve mülakat sürecini buradan anlatmak istedim.

Girişimcilik kursuna başvurduğunuzda ve mülakatı geçerek kursa katılıp sertifikayı almaya hak kazandığınızda hibe ve kredi almaya hak kazanacaksınız. Buraya kadar herşey normal, ancak Büyükşehirlerde yaşayanlar için kurslara yapılan aşırı ilgiden dolayı bu sertifikayı her başvuran ne yazık ki alamıyor, 500 kişi arasından mülakatta komisyonu ikna edip 25 kişinin arasına girip kursa katılmaya hak kazanmanız gerekiyor.

İşkur üzerinden girişimcilik kursuna başvuranlar ayrıca günlük giderlerini karşılayabilecek bir miktar para da verilecek.
BAŞVURU SÜRECİ
İşkur üzerinden girişimcilik kursuna başvuruyoruz, ardından size bir sms geliyor bu sms de yapılacak olan ön mülakatın yeri konusunda bilgi verilecek.

Mülakat saat size verilecek ancak, yoğunluk fazla olduğundan mülakat alanına nekadar önce giderseniz okadar önce sıraya girer ve işinizi önce halledersiniz aksi halde önünüzde yüzlerce kişi olabilir ve işiniz çok uzun sürebilir hatta aynı gün bitmeyebilir.

Mülakatta sizlere çeşitli sorular sorulup bu sorular arasından komisyonu ikna eden ilk 10, ilk 20 yada ilk 50 kişi kursa katılmaya hak kazanacak, bu bölgenin yoğunluğuna göre değişebilir.

Önemli olan nokta mülakat saatinden birkaç saat önce orda olmaya çalışın, yerinizi önceden alın zira herkese aynı mülakat saati verilip aşırı yoğunluk yaşanıyor. Mülakat saatiniz 10:00 ise 9 da orda olun, 11 ise 10 da orda olun.

MÜLAKAT SORULARI

  • Hangi işi yapmak istiyorsunuz,
  • Daha önceden bu işle ilgili tecrübeniz varmı?
  • Bu iş toplam kaç liraya kurulur?
  • Sizdeki sermaye ne kadar ?
  • Bu iş ine kadar sürede hayata geçirebilirsiniz?
  • İstihdam sağlayacak mısınız?

ANKARA MÜLAKAT ALANI
Geso kafe bahçelievler mah. Alparslan türkeş parkı içi Gölbaşı/ANKARA

Önceki MakaleSesin soğurulmasını açıklayalım. Hangi ortamlarda sesin soğurulması daha çok gerçekleşmektedir?
Sonraki MakaleYarım gün çalışma izni için başvuru şartları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz