Katıldığınız gruplarda aldığınız rollerin gerektirdiği hak ve sorumluluklar nelerdir?

0
119

Katıldığımız gruplarda aldığımız rollerin gerektirdiği belli başlı haklar ve sorumluluklar vardır. Bu haklar ve sorumluluklardan bahsedeceğiz bu yazıda.

Okuldaki rolüm öğrenci, Hakkım iyi bir eğitim almak, Sorumluluğum ise arkadaşlarıma ve öğretmenlerime saygılı davranmak, ders çalışan arkadaşlarımı rahatsız etmemek ve okulun kurallarına uymak.

Okul takımında rolüm forvet, Hakkım oyunda olmak, sorumluluğum arkadaşlarıma gerekli yerlerde pas vermek, oyunu kontrol altında tutmak, takım arkadaşlarımla iyi ilişkiler kurmak.

Evdeki rolüm çocuk, hakkım; iyi bir ortamda yaşamak, sorumluluğum; ise aile bireylerine saygılı ve sevgili davranmak, anne ve babamın sözünü dinlemek, kardeşime ve ablama karşı sorumluluklarımı yerine getirmek.

Mağazadaki rolüm müşteri, hakkım; alışveriş yapmak, sorumluluklarım; etrafımdaki ürünlere zarar vermemek, mağazada huzuru bozacak davranışlar veya hareketler yapmamak. İnsanlara ve çalışanlara saygılı davranmak.

ABC Holding’de rolüm Stajyer, Sorumluluğum; stajımı tamamlama. Hakkım; çalışanlarla iyi geçinmek, etrafımdaki kişilere saygılı ve sevgili davranmak.

 

Önceki MakaleAcele itiraz nedir
Sonraki MakaleOsmanlı’da Acemi Ocağı Nedir, Görevleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz