Korsan yayıncılıkla mücadele için neler yapılabilir?

0
99

Korsan yayıncılıkla mücadele için neler yapılabilir?

Korsan yayıncılıkla mücadele etmek için öncelikle halkın bilinçli olması gerekmektedir, korsan olan her türlü ürüne halkımız itibar etmediği sürece bu tarz art niyetli ve kötü zihniyetli korsan yayıncılık yapan kişiler zaten kendiliğinden toplum içinde yok olacaktır.

Bir örnek vermek gerekirse; diyelim ki pazarın yanına akşamüstü seyyar bir korsan DVD, CD satan birisi tezgah açtı ve korsan ürünleri satmaya çalışıyor, biz bu kişinin ürünlerine itibar edip satın alırsak, 1,2 saat içinde satıcı ciddi şekilde kar elde ederse, ozaman bu işini genişletmek, haftaya daha çok ürün, daha çok korsan malzeme getirecektir. Eğer halk olarak bizler bilinçli davranıp, bu adamın ürünlerine itibar etmeyip, gerekli ilgili yerlere şikayette bulunursak, ozaman bu gibi zihniyetleri toplum içinden temizlemiş oluruz.
korsan yayincilik
İşte bence en etkili korsanla mücadele budur, hakkı gasp etmemeyi, hakkı, hukuku, insanların emeklerini çalmamak gibi değerleri öğrencilere verirsek ozaman onlar da zamanı geldiğinde bu tarz kişilere gerekli cevabı verecekler ve korsan ürün satan başkalarının hakkını gasp eden kişileri toplumda barındırmayacaklardır.

Önceki MakaleAtatürk “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözüyle hangi mesajı vermektedir
Sonraki MakaleKorsan yayıncılığın ülkemize zararları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz