Kredi Kartı Borcu Kaç Ay Ödenmezse Avukatlık Olur ?

0
136

kredi kartıSoru: Selam arkadaşlar adım burak Konya’da öğrenciyim, öğrenciliğimden dolayı 1000 TL lik limiti olan bir kredi kartım var, ve 1 ay geçti asgari ödemesini yapamadım, sanırım 1 ay daha ödeme yapamayacağım, kredi kartı borcumu kaç ay ödemezsem avukatlık olur? Bu konuda bilgilendirme yaparmısınız.

Cevaplandı:

Kredi kartı borcunuzu hesap kesim tarihinden itibaren ödemeniz gereken gün içerisinde borcunuzun tamamını veya asgari ödeme tutarını ödemeniz gerekir. Ancak olası bir durumda kredi kartınızın asgari ödeme tutarını yatıramadığınız zaman, telefonunuza uyarı mesajları gelmeye başlar. Bu sırada eğer kredi kartınızda bakiye mevcutsa bu bakiyeyi kullanmaya devam edersiniz. 1. dönem hesap kesim tarihinden itibaren 30 günlük geçen süredir, 2. dönem ise yine 1. dönem ödenmeyen borçların aktarıldığı ikinci 30 günlük dönemdir. Bu sürede halen borcunuzu ödemediyseniz 3. döneme girersiniz, 3. dönem yani 60. günden sonraki dönemde borçlarınızı ödemeniz gerekir.

3. Dönem yani 60 günden fazla 90 günden az olan bu dönemde borcunuzu ödemezseniz telefonunuza uyarı mesajları gelecektir, bu sırada size ödemeniz için son 7 gün verilir ve bu sırada halen ödeme yapılmazsa 3. dönemin sonunda yani 90 günün bitişinde yasal takip başlayacaktır.

Kredi kartı borcu nekadar süre ödemezse avukatlık olur? Sorusunun cevabı ; 3. dönem bittiğinde halen borç ödenmezse, yani 90 gün bittiğinde kredi kartınızın borcunun asgari ödeme tutarını ödememişseniz yasal takip başlar.

Önceki MakaleMüsadere Sistemi Nedir
Sonraki Makale12 Eylül 1980 Askeri Darbesi Nedir, Özet

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz