Kuran-ı Kerim’in üzerinde durduğu ve yol gösterdiği konular

0
217
kuran i kerim
kuran i kerim

Kuran-ı Kerim’in üzerinde durduğu ve yol gösterdiği temel konular nelerdir, Kuran-ı Kerim’in üstünde durduğu konular hakkında bilgi,

İslam dininin kaynağı olan Kuran-ı Kerim evrensel bir kitaptır, indirildiği zamandaki insanları ve o zamanın değerlerini konu almıştır ancak, içerisindeki yer alan ayetler günümüze kadar ışık tutmaktadır.

Kuran-ı Kerim insanların birbirlerine karşı nasıl davranmaları gerektiği, iyiyi, güzel, doğruyu, yanlışı, haklıyı, haksızı ve en önemlisi yaratıcımız olan Yüce Allah’ı daha yakından tanımak ve anlamak hayatımızı Yüce Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendirmek için indirilmiş bir kitaptır.

Kuran-ı Kerim’i hayat felsefemiz yaptığımız sürece hem bu dünyada hemde ahiret yaşamımızı güzelleştiririz, hayatımızı güzelleştirmek ve insanların mutlu olması için pek çok emir yer almaktadır, bu emir ve yasakların hepsi insanların iyiliği, mutluluğu ve güzel bir yaşam sürmeleri içindir.

Kuran-ı Kerim bize Yüce Allah’ın gücünü Kudretini bilmemize, hayatı daha iyi anlamamıza dünyaya niçin ve neden geldiğimize dair temel soruların cevaplarını bulabilmemize yardımcı olan bir kaynaktır.

Önceki MakaleSim kart kaydı yapılamadı hatası çözümü
Sonraki MakaleKuran’a göre insanların diğer insanlarla ilişkisi nasıl olmalıdır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz