Kuran’da Meleklerle ilgili ayetler

0
240

Kuran’da geçen meleklerle ilgili ayetler nelerdir, melekler hakkında ayetler, meleklerle ilgili ayet,

Kuran-ı Kerim’de geçen meleklerle ilgili ayetlerden birkaç tane sizler için araştırdım ve paylaşmak istedim değerli arkadaşlar, melekler hakkında az yada çok bilginiz vardır, ancak şuan vereceğim bilgiler tamamen Kuran-ı Kerim de geçen ayetlerdir.

Kuran-ı Kerim’de Meleklerle ilgili Ayetler

42. Sure (Şûrâ Suresi), 5. Ayet
Neredeyse gökler (onun azametinden) üstlerinden çatlayacaklar. Melekler ise, Rablerini hamd ile tespih ederler ve yeryüzündekiler için bağışlanma dilerler. İyi bilin ki Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

41. Sure (Fussilet Suresi), 38. Ayet
Eğer onlar büyüklük taslarlarsa, bilsinler ki Rabbinin yanında bulunanlar (melekler), gece gündüz hiç usanmadan onu tespih ederler.

66. Sure (Tahrîm Suresi), 4. Ayet
(Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar.

66. Sure (Tahrîm Suresi), 6. Ayet
Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. O ateşin başında gayet katı, çetin, Allah’ın kendilerine verdiği emirlere karşı gelmeyen ve kendilerine emredilen şeyi yapan melekler vardır.

Önceki MakaleAhiret Nedir, Ne Demektir, Anlamı
Sonraki MakaleŞeytanla ilgili deyim ve atasözleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz