Küresel ısınmayı yavaşlatmak için ne gibi önlemler alabiliriz

0
251
küresel ısınma sonuçları nelerdir

Küresel ısınmayı yavaşlatmak için ne gibi önlemler alabiliriz.

Küresel ısınmayı yavaşlatmak için ne gibi önlemler alabiliriz

Küresel ısınma canlıların yaşamını olumsuz etkileyen ve hatta tehdit eden, pek çok canlı türünün yok olmasına sebep olan ciddi bir küresel sorun haline gelmiştir.

Küresel ısınmayı yavaşlatmak, ardından bunu ortadan kaldırmalıyız.

Küresel ısınmayı ortadan kaldırmak için alınabilecek pek çok önlem vardır, bunları anlayabilmek için küresel ısınmanın nasıl ve neden ortaya çıktığına küresel ısınmayı etkileyen faktörlerin ne olduğuna bakmak gerekir.

Günlük yaşamımızda kullandığımız fosil yakıtlardan çıkan zehirli gazlar atmosfere karışır ve havada bir tabaka oluşturur, bu tabakan güneş ışınlarının yeryüzünden geri atmosfere yansımasını engeller böylece hava bu gazların oluşturduğu katman ile yer kabuğu arasında hapsolur ve ciddi sıcaklık artışları yaşanır. Kısaca küresel ısınma budur.

Küresel ısınmayı yavaşlatmak için öncelikle günlük yaşamımızda fosil yakıt kullanımını azaltmalıyız, araçlarımızı ihtiyaç olmadıkça kullanmamalı, toplu taşımayı tercih etmeliyiz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmalı ve insanları bunu kullanması yönünde yönlendirmeliyiz.

Yenilenebilir enerji çevre dostu olan bir enerji yöntemidir, güneş, rüzgar ve akarsulardan oluşturulur bu enerji türünü kullanmak küresel ısınmayı ortadan kaldıracaktır.

 

Önceki MakaleYenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşması küresel ısınmayı nasıl etkiler
Sonraki MakaleNikola Tesla kimdir? insanlığa hizmetleri nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz