Mavi Kapak Kampanyası Tekerlekli Sandalye İçin Nereye Başvurulur

14
396

Soru : Mavi kapakları biriktirdik işyeri olarak biriktirmeye de devam ediyoruz ama bu kapakları bir arkadaşımız için tekerlekli sandalye alacağız nereye başvurmamız gerekiyor ?

Cevap : Sosyal sorumluluk projesi olan mavi kapak kampanyası ile sokaklarda, ağaçlara asılı olarak damacana ve 5 litrelik bidonların içine koyulmuş mavi kapaklar görmek mümkün. Bizlerde bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz https://www.kisaozet.net/ ekibi olarak, mavi kapak kampanyası hergün onlarca ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye sahibi yapıyor. Bizlerde buradan değerli okurları bu kampanya kapsamında duyarlı olmalarını ve evinizde işyerinizde kullandığınız kapakları, toplama merkezlerine ulaştırmanızı rica ediyoruz.

Mavi kapak kampanyası kapsamında sorulan sorulardan birisi olan tekerlekli sandalye için nereye kime başvuru yapılmalı ? Yani sizin sorunuza gelmek istiyorum.

Aslında bu sorunun tam cevabı yok, yani şuraya götürün kapakları size tekerlekli sandalye versinler gibi net bir cevabımız yok malesef. Ancak konu hakkında daha detaylı bilgisi olanlar BURAYA tıklayarak bize yardımcı olabilirlerse seviniriz.

Mavi Kapak Projesini Kim Başlattı ?

Mavi kapak hareketini başlatan isim Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Kosovalı Kushtrim Ahmeti. 2010 yılının mayıs ayında İzmir’de bir hastanede staj yaparken engelli çocuğunu sırtında getiren bir anneyi görünce harekete geçmeye karar vermiş: “Anneye, neden bir tekerlekli sandalye edinmediğini sordum. Maddi imkanının olmadığını, eşinin asgari ücretle zar zor geçindiklerini anlattı. Çok kötü hissettim kendimi. Kosova’daki annemi telefonla aradım ve para istedim, o çocuğa tekerlekli sandalyeyi kendi cebimden alacaktım. Sonra o çocuk gibi pek çoğunun olduğunu ve hepsine ulaşılması gerektiğini düşünüp internette bir araştırma yaptım. İstanbul’da bir grup öğrencinin plastik şişe toplayarak geri dönüşüm şirketine sattığını, ondan elde edilen gelirle arkadaşlarına ayakkabı aldığını öğrendim. O an elimin altındaki naylon poşetin üzerindeki ‘Bu poşet geri dönüşümlüdür’ yazısını ve telefon numarasını fark ettim. Aradım, durumu anlattım. Aslında şişe toplamayı düşünüyordum ama o konuşma sonunda kapak biriktirmenin daha kolay olacağını fark ettim.”

Önceki MakalePepe Sahada Rakip Futbolcuyu Dövüyor | Video |
Sonraki MakaleCep Telefonum Durduk Yere Kontör TL Gidiyor, Android İşletim Sistemi

14 Yorum Yapıldı

 1. ben yusuf 15 yaşındayım final temel lisesindeyim okulda ki sınıf arkadaşlarımlar 1 haftada 1500 kapak topladık dewam da edeceğiz bize kaç kapak gerektiğini soylermısınız

 2. Mrb arkadaşım engelli onun için 700tane mavi kapak topladık .kapakları verdiğimde bize tekerlekli sandalye verirlermi ?.birde nereye goturces adres verir misiniz.bursa yıldırımda oturuyorum.

 3. Mrb arkadaşım engelli onun için 700tane mavi kapak topladık .kapakları verdiğimde bize tekerlekli sandalye verirlermiş.birde nereye goturces adres verir misiniz.bursa yıldırımda oturuyorum.

 4. Annem yürüme engelli bu sebepten mavi kapak biriktirdim akülü yada manüel tekerlekli sandelyeye ihtiyacımız var yardımlarınızı bekliyorum teşşekür ederim

 5. Mavi Kapak Kampanyasına daha önce kapak verdik. ancak yine biriktirdiğimiz kapaklar var elimizde şimdi kimlere verelim adres belirtirseniz memnun oluruz.

 6. Merhaba bn 13 yaşındaym mahalledeki ve okuldaki arkadaşlarımla beraber kapak topluyoruz nerelere baş vuracağımı bilmiyorum birde kaç tane topliyacağız. Yoğurt kapakları da olur mu plastik olanlar ? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim . Şimdiden teşekkürler . ALLAH yardımcını zolsun

  • merhabalar,
   bu konuda bazı kaynaklarda her türlü plastik kapak olduğu söyleniyor, fakat mavikapak diye özdeşleşti kampanya. öncelikle belediyelerden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

 7. bir yakınım özürlü ve maddi durumları o kadar iyi değil bir akülü tekerleklli sandelyeye ihtiyaçları var kimden nasıl yardım taleb edebilirm adres ve diğer bilgileri versem kargoylan gönderebilirler mi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz