Meyveli, Sade Maden suyu faydaları Nelerdir

0
134

Maden suyunun çok sağlıklı bir içeçek olduğunu bildiren uzmanlar, bir konuya dikkat çekti. Uzmanlar Maden suyunun çok faydalı olmasının yanısıra maden suyunu içerken sade maden suyu tercih edilmelidir diye vatandaşları uyardı zira meyveli maden suları içerdikleri aroma ve şeker nedeniyle sağlıklı olmaktan çıkıp zarar verebildiği konusunda uyardı.

Halk arasında sık sık tüketilen meyveli maden sularının faydaları nelerdir şimdi bu yazıda sizlerle paylaşmak istiyorum.

İşte Maden suyu hakkında uzman doktorun söylemiş oldukları..

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Fevzi Özsoy, gazlı içeceklere alternatif olarak görülen maden suları ve sodayı, sağlıklı beslenmeye dikkat edenlerin severek tükettiklerini hatırlattı. Maden suyunun çok sağlıklı bir içecek olduğunu ancak mutlaka sade içilmesi gerektiğini dile getiren Dr. Fevzi Özsoy, şu bilgileri verdi:

“Meyveli olanların içerdikleri yüksek miktarda aroma ve şeker, içen kişiye faydadan çok zarar getirmektedir. Sodalar ise maden suyuna yakın veya aynı olarak bilinmesine rağmen, tamamen farklı içeceklerdir. Maden suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yer altındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar, yani tamamen doğaldır. Bazı ülkelerde mineralli su olarak da adlandırılırlar. Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen yapay olan bir içecektir. Öncelik sırasının her zaman maden suyuna verilmesi, sağlık açısından doğru bir hareket olacaktır.” İnsan vücudunun büyük bir kısmının sudan oluştuğuna dikkat çeken Dr. Özsoy, şöyle devam etti: “Su sağlıklı yaşamak için en önemli anahtardır. Her ne kadar sağlıklı beslenme adına tüketilmesi gereken yiyecek ve içecekler, keyifle yenen ama zararlı olan gıdalar kadar ağız tadımıza hitap etmese de sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı olarak benimsemek, daha uzun ve sağlıklı bir hayatın anahtarı olacaktır. En çok ihtiyacımız olan suyu su olarak tüketmek yanında, gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmak, taze meyve suları ve bitki çaylarına ağırlık vermek, sağlığımız için atılacak faydaları çok büyük bir adım olacaktır.”

Önceki MakaleDokuzlu Çay Kullanlar Yorumları, Şikayet, Faydaları
Sonraki MakalePvp metin2.exe çalışmayı durdurdu hatası çözümü win7

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz