Neden ibadet ederiz ile ilgili kompozisyon ,ibadet kompozisyonları

0
122

Neden ibadet ederiz ile ilgili kompoziston,ibadet kompozisyonları

 

İnsanlar yüzyılar boyunca farklı dinlere inanmışlardır, islamiyet ile birlikte olması gereken doğruyu bulmuş ve ibadet kavramı ortaya çıkmış geniş kitlelere yayılmıştır. İslamiyetin doğuşu ile birlikte Kuran-ı Kerim’de tam olarak nasıl ibadet etmemiz gerektiği, ibadeti niçin ve nasıl yapmamız gerektiği konusunda detaylı ve geniş bilgiye yer verilmiştir, islamiyetten önce insanlar ibadet etse bile bunun ilahi boyutta bir dayanağı yoktu bu yüzden Kuran-ı Kerim ile birlikte ilahi boyutta yapmamız gereken ibadetin şekli bir anlam kazandı.

İbadeti yapmamızdaki en temel sebep Yüce Allah’a kulluk görevimizi yerine getirmek içindir. Kulluk görevimizi yerine getirirken nasıl ibadet etmemiz gerektiği konusunda detaylı bilgiyi Kuran’dan alırız. İbadet Allah’ın yarattığı pek çok şeye şükür anlamına da gelmektedir, hem fani yaşamı hemde ahiret yaşamını güzelleştirmek için ibadet yaparız. Allah’ın insanlar için verdiği pek çok şeye şükretmek için ibadet ederiz, Allah’ın rızasını kazanırız, bir müslümanın yapması gereken müslümanlığın getirdiği birtakım sorumlulukların tümüdür ibadet.

Bizler kullar olarak yüce Allah’ın emir ve yasaklarına uymak gibi temel bir görevimiz vardır, bu dünyamızı ve ahiretimizi güzelleştirmek için bunu yapmamız gerekmektedir.

Önceki MakaleManiheizm dininin Uygur Türklerine etkisi nedir
Sonraki Makale29 Ekim ile ilgili şiirler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz