Office 2007 Word Otomatik İçindekiler Oluşturma Resimli Anlatım

15
173

wordMicrosof word de tez yazarken yada ödev yaparken otomatik olarak başlıkları hiyerarşik bir yapıda içindekiler kısmı oluşturabilirsiniz. Bunun için ne yapmanız gerektiğini yazının devamında sizlere resimli olarak anlatacağım.

Öncelikle tezinizde hangi başlıkların ana başlık olacağını ve hangilerinin alt başlık olacağını hangisinin daha da alt olacağını kafanızda bir plan oluşturun.

Ardından başlığı seçip sağ tıklayın ve paragraf ‘ı seçin. Ana başlık olmasını üstüyorsanız Düzey 1 seçin, Ana başlığın alt başlığı olsun istiyorsanız Düzey 2, Alt ‘ın Alt başlığı olsun diyorsanız Düzey 3 ü seçin.
Aşağıda yer alan resmide ben Giriş adlı başlığı Ana başlık yaptım işte örnek resim. Giriş adlı başlığı seçip sağ tıkladım ve Paragraf bölümünü seçip Düzey 1 verdim.

Giriş bölümünü ana başlık yaptım o yüzden düzey 1 verdim.

 

Aşağıda yer alan resimde ise, Merkezden Yönetim Kavramı adlı başlığı Alt başlık yaptım, Resimde gördüğünüz Birinci bölüm ve Yerel yönetimlerle ilgili kavramlar adlı başlıklara düzey 1 yaptım çünkü onlar ana başlık, merkezden yönetim kavramı ise  yerel yönetimlerle ilgili kavramların alt başlığı o yüzden düzey 2 yaptım.

 

Daha alt başlıklarda ise yani yukarıda yer alan Merkezden yönetim kavramı adlı başlığın alt başlığı olduğunda ise düzey 3 yapıyoruz böylece hiyerarşik bir yapı oluşturmuş oluyoruz.

 

Şimdi başlıklara düzey vermeyi bitirdik geriye kaldı otomatik içindekiler bölümü oluşturmak.

Otomatik içindekiler bölümü oluşturmak için ise ;

 1. Win 7 Office Açın
 2. Üst sekmeden Başvurular’a tıklayın,
 3. En başta yer alan içindekiler’e tıklayın,
 4. En alttan 3. içindekiler bölümü ekle ye tıklayın,
 5. Şimdi açılan sayfadan, siz düzey yaparken ençok kaç yaptıysanız düzeyleri göster kısmında okadar artırın, aksi halde çıkmaz,
 6. Sayfa numaralarını göster ve sağa hizalı sayfa numaraları adlı bölüme tıklayın, İşlem tamamdır..

Yapamadığınız yada sormak istediğiniz bir bölüm olursa BURAYA tıklayarak bize sorabilirsiniz, Hemen yardımcı oluruz ; )

15 Yorum Yapıldı

 1. ya merhabalar biz başlık sıralaması yapamıyoruz. yani arka fon siyah üzerine beyaz punto ile yazılmış görünüyor sadece diğerleri otomatik olarak 1.1.1.1 şeklinde ayarlanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Ben içindekiler tablosu oluşturdum. Ancak sayfa numarasını istediğim şekilde yapamıyorum. İçindekiler sayfasının alt orta kısmında i şeklinde sayfa numarası, girişten itibaren de sağ üst tarafta 1 den başlayarak sayfa numarası olması gerekiyor. Yardımcı olur musunuz?

 3. İçindekiler kısmı oluşturmaya çalışıyorum ödevim toplam 36 sayfa. Ama 13 üncü sayfadan içindekileri almaya başlıyor 2 den başlaması gerek ama olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Buse merhaba,
  İçindekiler kısmına tıkla, (tümünü seç yani ) sonra yine sol üstte içindekileri güncelle bölümü var oraya tıkladınmı, tüm sayfalar sayfa numarası ile güncellenir.

 5. İyi günler benim tezimde içindekiler kısmı oluşturuldu fakat başlıkların yanlarındaki sayılar var ya onları başlıklara göre otomatik değiştirmenin bir yolu var mı? Her seferinde oradaki sayıları değiştirmek yorucu bir iş oluyor. Yardımınız için teşekkür ederim

 6. İçerik tablosu oluşturdum ama sizin yaptığınız örnekte görüldüğü gibi 1.1. , 1.2. gibi numaralandırmalarım kayboldu. İçerik tablosu oluşturmadan bunları ayaramıştım ama düzeyleri ayarlarken bu kayboldu. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here