Ohal Nedeniyle Memurların Tayin Atamaları Durur Mu?

0
82

Ohal Nedeniyle Memurların Tayin Atamaları Durur Mu? OHAL sebebiyle memurların tayinleri, atamaları durdurulacak mı?, Memurların yer değiştirmeleri durdurulur mu? OHAL sebebi ülkede pek çok şeyi etkileyecek peki bunların arasında Memurların tayin işlemleri de etkilenecek mi?

Anayasamızda OHAL sebebiyle ilgili olarak memurların tayin atamalarının durdurulacağına dair herhangi bir bilgi yer almıyor.
Memurlarla ilgili olarak şuana kadar OHAL sürecinde yapılan tek tedbir yıllık izinlerin iptal edilip, memurların görev başına çağırılmaları olmuştur. Bunun dışında tedbir amaçlı herhangib ri durum yer almamaktadır.

Ancak son yaşanan olaylar sebebiyle, memurların yer değiştirmeleri ve tayin işlemlerinin durdurulmasına ilişkin karar çıkabilir. Böyle bir kararın çıkması beklenen bir durumdur. Ancak şuana kadar böyle bir karar alınmamıştır. Çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnameler veya Bölge Valilerinin alacağı tedbirler arasında veyahut da Başbakanlığın yeni çıkaracağı bir genelgede, tayinlerin durdurulmasına dair yeni bir karar alınmadığı sürece tüm tayinler, eskiden olduğu gibi aynen yapılmaya devam edilecektir.

Önceki MakaleGecekondu problemi nasıl çözülür?
Sonraki MakaleTrafik Sorunu/Kargaşası çözüm için ne yapılmalıdır?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz