Okula geliş ve gidişlerinizde tanımadığınız kişilerin kabul edilemez bir teklifiyle karşılaştığınızda

0
131

Okula geliş ve gidişlerinizde tanımadığınız kişilerin kabul edilemez bir teklifiyle karşılaştığınızda ne yapmalı ve nasıl davranmalısınız?

Okula geliş ve gidişlerimizde mümkünse aile bireylerimizin bizleri okula bırakmalarını istemeliyiz, eğer bu mümkün değilse mahalleden tanıdık arkadaşlarımızla grup halinde okula gitmeliyiz. Eğer arkadaşlarımızın anne, babaları okula bırakıyorsa bizde onlara katılabiliriz.

Eğer yalnız olduğumuzda tanımadığımız bir kişi veya kişiler bizimle iletişime girmeye çalışıyor ve farklı teklifler bize sunuyorsa, asla kabul etmemeliyiz, onlardan hiçbir şey almamalı ve bizimle konuşmak istediklerinde her gün gittiğimiz yoldan ayrılmadan yolumuzdan gitmeli ve uzunca bir sohbet etmemeliyiz. Muhtemelen bir kişi kötü niyetli ise, bizimle uzun uzun konuşmak isteyecek ve bizim anne babamızın ne yaptığını evde olup olmadığını gibi soruları bize yöneltecektir. Bu tarz durumlarda anne babam şimdi beni almaya geliyor yolda gibi sözler söylemeli ve yolumuza devam etmeliyiz.

Kalabalık olan yerlerden yürümeliyiz, tenha yerlerde yalnız kalmamaya dikkat etmeliyiz. Tehlikeli bir durum hissettiğimizde bağırmalı ve çığlık atmalıyız. Asla tanımadığımız kişilerin tekliflerini kabul etmemeliyiz. Bize birşey vermek istediklerinde kabul etmemeliyiz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here