Okuldaki sorumluluklarınız nelerdir?

0
204
sosyal bilgiler
Okuldaki sorumluluklarınız nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirmemenizin sonuçları neler olabilir?

Okuldaki sorumluluklarınız nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirmemenizin sonuçları neler olabilir? Açıklayınız, Sosyal bilgiler 5. sınıf araştırma ödevi,

Okuldaki sorumluluklarınız nelerdir?

Okuldaki sorumluluklarımın başında herşeyden önce okula zamanında gidip zamanında sınıfıma girmem gerekir, çok önemli birşey olmadığı sürece öğretmen girmeden sınıfta olup sıraya oturup öğretmenimi bekliyor olmam gerekiyor.

Okuldaki genel düzeni ve uyumu korumak, arkadaşlarıma ve öğretmenlerime karşı herzaman dürüst ve doğru söylemek asla yalan söz söylemekten kaçınmak gerekiyor.

Okulumuzda varolan sıralar, tahta, tebeşir, öğretmen masası gibi okulun eşyalarına zarar vermemek, zarar veren bir arkadaşımı gördüğüm zaman ona doğru olanı anlatmak onu uyarmak gerekir, zira o eşyaların tümü bizim anne ve babalarımızın vergilerimizle alınmaktadır.

Okulumuzun içini ve bahçesini herzaman temiz tutmak gerekir, koridorda asla arkadaşlarımı rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşmamak.

Okulun her bölümünden mümkün olduğunca yararlanmak ve aktivitelere katılmak, ses çıkarmamak, ders çalışanları rahatsız etmemek, öğretmenlerimize saygılı davranmak, büyüklerimize saygılı davranıp küçüklerimizi korumak.

 

Önceki MakaleAcapulco Mexico Hakkında Bilgi
Sonraki MakaleGana Başkenti Accra (Akra) Hakkında Bilgi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz