Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Şartları, Koşulları

0
209

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Şartları, Koşulları, , gerekli evraklar ve belgeler hakkında detaylı bilgiye aşağıda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz, aşağıda yer alan bilgiler üniversitenin yüksek lisans öğrencisi alım yaptığı sırada istenen ve gerekli kılınan koşullar bölümünden alıntılanmıştır.

Üniversiteye yüksek lisans başvuru şartları ve gereken koşullar aşağıda yer almaktadır. Umarım faydalı olur, aklınıza takılan soruları diğer yüksek lisans başvuru yapmak isteyen adaylara sormak için yorum alanını kullanabilirsiniz.

[ Tüm üniversitelerin Yüksek Lisans Başvuru Şartları ]

 

Tezli Yüksek Lisans Programlarına Başvurabilmek İçin;

1. a)
İşletme Programı; İşletme veya İktisat Fakülteleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinin İktisat veya İşletme Bölümlerinden birinden veyahut Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültelerinin İşletme Eğitimi, Muhasebe Eğitimi veya Turizm İşletmeciliği Bölümlerinden birinden mezun olmak.
b)
Yönetim ve Bilişim Sistemleri Programı; Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümlerinden mezun olmak.
2. Son üç yılda yapılmış olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı’na (ALES) girmiş ve bu sınavdan eşit ağırlık puan türünden en az 55 puan almış olmak.
3.
Lisans mezuniyet not ortalamasının 100 tam puan üzerinden yüzlük sistemde en az 50.00 veya dörtlük sistemde en az 2.00 ve eşdeğer olması gerekmektedir.

Tezsiz Yüksek Lisans Programına Başvurabilmek İçin;

1. Lisans mezunu olmak.
2. Lisans mezuniyet not ortalamasının 100 tam puan üzerinden yüzlük sistemde en az 50.00 veya dörtlük sistemde en az 2.00 ve eşdeğer olması gerekmektedir.

YÜKSEK LİSANS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.Müracaat etmek istediği programı belirtilen dilekçe web sitemizde matbu form olarak bulunmaktadır.
2.İki adet vesikalık fotoğraf,
3.Lisans diplomasının veya çıkış belgesinin aslı ve fotokopisi
4. Lisans not dökümünün (Transkript) aslı ve fotokopisi,
5. T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi.
6. Yabancı dil sınavı belgesi varsa aslı ve fotokopisi (Tezli Yüksek Lisansa Başvuracak adaylar için),
7.Son üç yılda alınmış geçerli ALES sınavı sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi (Tezli Yüksek Lisansa Başvuracak adaylar için)

Önceki MakaleÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Şartları
Sonraki MakaleBakterilerde Üreme Hakkında Bilgi, Konu Anlatımı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz