Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak Dokuzuncu Nesil Oyun Konsolları

1
303
Playstation 5 ne zaman çıkacak

İyi bir oyuncu, tüm oyun konsollarının istisnasız olarak nesillere ayrıldığını bilir. Şu anda, örneğin, Nintendo Wii U, PlayStation 4 ve Xbox gibi 2012 yılından itibaren başlayan ticari olarak temin edilebilen oyun konsolları sekizinci kuşak. Birçok insan kendilerine şunu soruyor: dokuzuncu kuşağın konsolları ne zaman çıkacak? Oyun endüstrisinin önde gelen analistlerinin, büyük oyun yayıncılarının başkanlarının bu konu hakkında ne düşündüklerini dinleyelim ve sadece bu konu üzerine düşünelim.

Nintendo Wii U konsolu, 2012’nin sonunda doğdu ve teknik açıdan çok garipti. Yerleşik ekranı olan iri gamepad oyun oynamayı çok ilginç bir hale getirdi. Nintendo‘nun sanal dünyasında ailem ve arkadaşlarımla harika akşamlar geçirdiğimi hatırlıyorum. Ancak, bu coşku tüm oyuncular tarafından paylaşılmadı. Japon yayıncısının donanımda çok fazla tasarruf sağladığı ortaya çıktı ki bu da PlayStation 4‘ü Wii U‘dan grafik kalitesi ve özel efektler açısından çok daha iyi bir hale getirdi. Evet, ve Nintendo‘nun oyun çizgisi, birkaç mükemmel oyun içermesine rağmen oldukça yetersizdi. Sonuç olarak, birkaç yıllık bir süre için sattı ve ardından üretimden çekildi.

Sony, kendisi için  en büyük başarısızlıktan sonra, şirketin büyük kayıplara maruz kalmasından dolayı, bir hata yapma hakkına sahip değildi. Yetkili bir reklam kampanyası, iyi bir video oyunları başlangıç ​​çizgisi, özenle tasarlanan PS4 donanımı, tüm piyasa ihtiyaçlarına cevap veren ve 399 dolarlık düşük bir fiyata işini yaptı. Kasım 2013’te satışa çıktıktan sonra konsollar peynir ekmek gibi kapışılmaya başladı. Japonlar Microsoft’un “yolunu kaybettiğini” ve bir sonraki konsolunu yerleşik bir TV tarayıcısı olan bir medya merkezine dönüştürmeye çalışacağını düşündüler.PlayStation Pro

O zamandan beri, köprünün altından çok su aktı. Pazar, her şeyi yerine koydu. Nintendo Wii U, tüm artılarına rağmen herkes için gerekli değildi, Xbox One yarışta ikinci sırada yer aldı ve Sony yine sektörün şüphesiz lideri oldu. Sekizinci nesil son derece sıra dışı hale geldi, çünkü  üretim sonrasında oyun konsollarının ilk kez ara modelleri ortaya çıktı. 4 PlayStation Pro ve Xbox One X den bahsediyoruz. Üreticiler şimdiki nesil zaten serbest oyunlarda set üstü HDR renk aralığında 4K çözünürlüğünü taşıyabilen kutuları ve daha etkileyici özel efektler daha güçlü bir model tasarlamaya karar verdiler.

Bir öok oyuncunun Microsoft ve Sony’den bir sonraki adımı beklediğini biliyoruz. Tarihsel olarak, bu iki dev arasında, ana mücadelenin konsol oyun endüstrisinde gerçekleştiği kesin.

oyun sektöründe trendleri ve pazarın durumunu analiz eden NPD şirketinin uzmanlarından  Matt Piskatella ya göre PlayStation 5  2020 yılından önce yayınlanmayacak. Ama Matt  beklenmedik şekilde  PS4 ün 2013 yılında piyasaya sürüldüğünü ve bütün oyun severleri şaşırttığını söylüyor. Kim bilir belki de Sony oyun severler için yeni bir sürpriz yapar.

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here