Polislerin Mesai Saat Ücretleri Nekadar ?

1
111

polisPolislerin yıllardan beridir beklediği bir uygulama geliyor yeni kanun tasarısında yer alan maddelere göre artık polisler görev başında fazladan mesai ücreti alabilecek.

Ayrıca yeni kanun tasarısında polislerin bayram gibi özel günlerde de mesai ücreti alacak. Bununla birlikte polislerle, devlet memurlarının  şartları eşitlenmiş oluyor.

Bugün gazetesinde yeralan bir habere göre ;

Polislerin haftalık çalışma sürelerinin 40 saat yani günlük 8 saat olarak belirlendi, bu saatin dışında çalışan yani fazla çalışma yapan polis memurları için her saat için ayrı mesai ücreti alacaklar.
Fazla çalışma karşılığı ücret verilemediği durumlarda, fazla çalışılan, her 8 saat için polislere bir gün izin verilecek ve bu süre yıllık izinlere eklenecek.
Ayrıca yeni düzenlemede araçlarda yer alan hasarlar da karşılanmasıyla ilgili maddeler yer alıyor.

Ayrıca yeni düzenlemede doğuda şark hizmeti, yapan polislere özel olarak ek tazminat verilecek, doğuda görev yapan polislere iş zorluğu tazminatı İçişleri bakanlığı tarafından belirlenen tutar ile ödeme yapılacak.

Önceki MakaleGeçmiş Yıllarda Çıkmış Ales Sınav Soruları Cevapları İndir
Sonraki MakaleDoğuda Şark Hizmeti Yapan Polislere İş Zorluğu Tazminatı

1 Yorum

  1. ben konyada görev yapmaktayım yeniyim daha bu meslekte biz önceki abilerimiz ve ablalarımıza göre daha şanslıyız sanırım, eskiden böyle birşey yoktu oldukça güzel ve bizim adımıza sevindirici bir haber.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz