Pompei Şehri Hakkında Bilgi

4
764
Pompei Şehri Hakkında Bilgi

Pompei şehri italya’nın Campania bölgesinde bir şehirdir, İtalya seri a dan da tanıdığımız napoli kenti yakınlarında kurulmuş bir şehirdir. 24 ağustos 79 tarihinde pompei halkının üzerine vezüv yanardağının lavları püskürdü ve şehir bir anda sıcak lavların altında kalarak kimi insanlar alışveriş yaparken kimileri evinde kimisi sokakta yakalandı ve şehir bir anda yok oldu.

Pompei de lavların püskürmesi sonucu şehirde bilanço ağır olmuş, 200 bini aşkın insan lav püskürmesi sonucunu hayatını kaybetmiş. Olayda lav ve kül parçaları insanların üzerine örtü gibi kaplayıp oksijen almalarını engellemiş olduğu kaynaklarda yazmaktadır.

Pompei Şehri

“Pompei şehri sapkınlıkları”

Allah tarafından gazaba uğranmış bir şehir, Pompeii..

Sapkınlığın Üst Noktasındaki Eşcinsel Pompeii Şehri…

“Siz gerçekten, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Hayır, siz (yaptığı şeyi) bilmeyen bir kavimsiniz.” Kavminin cevabı: “Lut ailesini şehrinizden sürüp çıkarın. Temiz kalmak isteyen insanlarmış” demekten başka olmadı. (Neml Suresi, 55-56)

Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz.” Dediler ki: “Ey Lut, eğer bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın.” Dedi ki: “Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım. (Şuara Suresi, 165-168)

Pompeii’de yaşam, duyguların doruk noktasına ulaşmıştı. Zenginlik, şehvet, aç gözlülük… İnsanların benliğini ele geçirmişti bu duygular. Pompeii’de yaşam, artık çöküşün son noktasına kadar yükselerek ilerlemişti.
Bir Kur’an Cümlesi(ayet)inde sapkınlıkları yetti artık, onların sonu bir çığlıklıla bitiverdi (üzerlerine) ateşten sular yağdı.

Allah, Eşcinsel Pompeii Sapkınlarını ibret olsun diye taşa çevirdi ve öylece bıraktı :
İşte pompei şehrinden ibretlik fotoğraflar

Önceki MakaleGenç Kalmanın Sırları
Sonraki MakaleTürkiyeye Gelen İsrail Malları

4 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz