Sigarada kara paket dönemi nedir?Hangi sigara kaç numara Kara paket Sigara Numaraları Bilgiler

1
155
sigara karapaket

Sigara’da yeni bir dönem geliyor, sigara tiryakileri için bence sigarayı bırakmaları için olumlu bir uygulama olacak ve işe yarayacak diye düşünüyorum, sigaraya enson yapılan paketlerin üzerine resim döneminde zaten pekçok kişi sigarayı bırakmıştı, ben bile ara sıra içerdem artık hiç içesim gelmiyor o resimleri görünce..

 

Şimdi daha farklı bir döneme giriyoruz “kara paket” adı altında sigaralar artık marka olarak değil numara ile istenecek, yani herbir makarnın ayrı bir numarası olacak ve paketler siyah renkte olacak.

|> Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dünya Sağlık Örgütü ve Tütün Alkol Piyasaları Denetleme Kurulu (TAPDK) uzmanlarına, kara paket uygulaması için teknik çalışma başlatmalarını istedi. Sigara firmalarının kabusu olarak bilinen ve tütün tüketimini çok ciddi miktarda düşüreceği beklenen “kara paket” uygulamasıyla sigara markaları ve logoları da tarihe karışacak.

|>Tiryakiler, marketlerden ya da büfelerden sigarayı ancak numaralarıyla isteyebilecek. Paketlerin üzerinde, sigaranın sağlığa zararlarını etkileyici şekilde gösteren resimler ve uyarılar dışında insanların algısını dolaylı olarak etkileyecek hiçbir unsur bulunmayacak. Avustralya parlamentosunda 24 Ağustos 2011 tarihinde kabul edilen kararla, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren ülkede satılan tüm sigaralarda kara paket uygulaması başlayacak. Kara paket uygulaması ile sigara paketlerinin üzerindeki yanlış mesajlarla tüketiciyi aldatmaları önlenirken, tütün ürünlerinin cazibenin azaltılması, uyarıların etkinliğinin artırılması ve sigara içme oranlarının azaltılması hedefleniyor.

Ülkemiz adına iyi bir gelişme olduğunu söyleyebilirim, gereksiz yere insanlar kendilerini zehirlemeleri hiçde iyi birşey değil, sizin yorumunuz nedir bu konuda ? yorumlarınızı aşağıdaki cevap yaz linkine tıklayarak yazabilirsiniz.

Önceki MakaleKemal Kılıçdaroğlu’nun anlattığı Recep Tayyip Erdoğan Fıkrası
Sonraki MakaleHz. Şems Kimdir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz