Sözleşmeli Erbaş maaşları nekadar 2017

0
86
Uzman Erbaş/Çavuş Maaşları 2017

Sözleşmeli Erbaş maaşları nekadar 2017, erbaş maaşları.

Yeni bir alım ilanı çıktı, bende bu konuda maaşları ile ilgili olarak detaylı bilgi oluşturmak adına sözleşmeli erbaş maalşarını sizler için araştırdım, detaylı olarak aşağıda erbaş maaşlarını görebilirsiniz.

 

Sözleşmeli erbaşların maaşları 2,300 TL den başlayarak çeşitli ödemeler ve hizmet yılına göre maaş artmaktadır. Sözleşmeli erbaşlar için verilen özlük hakları da yine aşağıda listelenmiştir.

Sözleşmeli Erbaş maaşları
2300 TL civarı yeni başlayan
Özlük hakları
1. Sözleşmeli erbaş ve erlerin giyecek, bakım ve barınmaları ile iaşeleri, ön sözleşme dönemi de dahil olmak üzere erbaş ve erler gibi devlet tarafından sağlanır.

2. Sözleşmeli er adayları ile sözleşmeli erler, ön sözleşme yapılması ile birlikte 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre sigortalıdır.

3. Sözleşmeli er adaylarına, eğitim birliğinde eğitime başladığı ön sözleşme tarihinden itibaren, aylık ücretin üçte ikisi oranında ücret ödenir. Müteakiben sözleşme tarihinden itibaren aylık ücret ödenir.

4. Sözleşmeli erbaş ve erlerin her yıl; 30 gün kanuni, 15 gün mazeret izni olmak üzere toplam 45 gün izin alma hakkı vardır.

5. Askerlik hizmetini yapmamış ve üç yıl sözleşmeli er olarak görev yapanlar askerlik hizmetini yapmış sayılır.

6. İlk sözleşmeleri sona eren erbaş ve erler ilgili mevzuat doğrultusunda uzman erbaş veya astsubaylığa başvuruda bulunabilirler.

7. Sözleşmeli erbaş ve er olarak yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadrolara atanabilirler.

8. Sözleşmesi sona eren sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme fesih nedenlerine bağlı olarak hizmet ettikleri süre kadar veya hizmet ettikleri sürenin yarısı kadar genel sağlık sigortalısı sayılmaya devam ederler.

9. Türk Silahlı Kuvvetlerinden sözleşmesi sona ererek ayrılan erbaş ve erlere ikramiye(tazminat) ödenir.

Önceki Makaleİletişimi olumlu ve olumsuz etkileyen faktörler
Sonraki MakaleÇekme belgeli araç nedir, çekme belgeli araç alınır mı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz