Star tv maç saatinde neden şifre giriyor, kapanıyor ?

0
105

Star tv maç saatinde neden şifre giriyor, kapanıyor ?  Star tv maç saatinde neden şifre giriyor, neden kapanıyor, Şampiyonlar ligi maçlarında Star tv maç saatinde neden kapanıyor ?, şireli oluyor,

Uydu üzerinden maçı izleyecek olan arkadaşlar için uydudan maç izleme keyfini yaşamak isteyenler tamda maç saatinde yayının kapandığını görüyor ve bu durum bir futbolsever için inanılmaz acı bir durumdur  : ) mesela bu akşam barcelona real Madrid şampiyonlar ligi yarı final maçı var star tv de maç saatinde maçı uydudan izleyecek olanlar için şifre girdiğini görecekler, bu durumda eğer uydunuzun biss şifre çözme özelliği varsa, hemen şifreyi girerek yayını izlemeye devam edebilirsiniz, alıcınızın şifre çözme özelliği yok ise karasal yayın üzerinden (klasik çubuk şeklinde olan antenler) üzerinden izleyebilirsiniz.

Çanak anteninizin şifre çözme özelliği var ise aşağıdaki yöntemi kullanarak yayını açabilirsiniz.

STAR TV
Frekans:
11.862 MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Sembol Oranı: 27.500 MSymb/s
FEC: 5/6

1-Uydu alıcınızın BISS şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type vb.) Biss olanını seçin.

2-Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.
STAR TV için: Biss ID: 0×1FFF (eğer 6 haneli ise 0×001FFF),
Key Değeri: 1000000000000000 (eğer 12 hane varsa 10000000000000)

3-Şifreyi kaydedip menüden çıkın, uydu alıcınızı kapatıp açın.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here