Teknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğine örnek

0
63

Teknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğine bir örnek, Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanoğlunun yaşamını ciddi derecede farklılıklar da ortaya çıkmıştır, bununla birlikte pek çok cihaz ve alet insanların yaşamını kolaylaştırmıştır.

Örneğin ; Eskiden insanlar iletişim için kurdukları postaları insanlar getirip götürürmüş ve kısa mesafeli bir posta olsa bile günlerce sürermiş, çünkü atın üstünde bir kişi bu postayı günlerce yerine ulaştırmak için yol gidermiş, günümüzde ise elektronik postalar sayesinde anında mesaj yerine ulaşmaktadır. Bununla birlikte yine teknolojinin gelişmesi ile Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna en geç 2 günde, hızlı kargo ile gün içinde uçak ile ulaşım sağlanmaktadır.

Diğer bir örnek ise çamaşır makinesi olabilir, eskiden annelerimiz, kadınlarımız haftanın belli bir günü dere başında toplanır su ile kıyafet yıkarlardı şimdi ise çamaşır makineleri ile kısa sürede ve hiç elimizi bile dokundurmadan kolaylıkla çamaşır yıkanabilmektedir.

Farklı bir örnek olarak; Eskiden zeytinyağı çıkarmak çok zahmetliydi, tamamen el üretimi ile yapılırdı ve azıcık bir yağ çıkarmak için saatlerce uğraşılırdı, günümüzde ise makinelerle bir yandan zeytinler dökülüp, diğer yandan yağ akmaktadır tamamen teknolojik aletler ile el deymeden üretim yapılmakta ve pek çok yağ kısa sürede sıkılmaktadır.

Önceki MakaleGrip ve Nezleden koruyacak Kışa özel içecekler
Sonraki MakaleLiderlik teorileri nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz