Grip ve Nezleden koruyacak Kışa özel içecekler

0
111

Grip ve Nezleden koruyacak Kışa özel içecekler, Kış geldi malum ve etrafımızda pek çok kişi salya sümük şekilde dolanmaya başladı, insan toplu taşıma araçlarına da binerken korkuyor doğrusu, öndeki dayı hapşırmıştır ağzından çıkan yüzlerce tanecikten bir tanesi döne döne uçuşup tuttuğumuz demirin üstüne gelmiştir bende onu elimle alır ağzıma götürürüm diye düşünmeden yapamıyor insan : – )

Kısacası kış aylarında grip ve nezleden koruyacak çaylar işte burada, siz yine de toplu taşıma araçlarına ve dayının çıkardığı taneciklere dikkat edin : )

1-Ekinezya çayı

ekinezya çayı
ekinezya çayı

Ekinezya çayı kış hastalıklarına karşı direnç oluşturur, Tadı biraz kötü olsa da soğuk algınlığı ve birebir olan çayı demleyip günde 1-2 bardak kadar içmeniz hastalıklardan koruyacaktır. İçerisine bal ve tarçın ilave ederek de kullanabilirsiniz.

2-Adaçayı

adaçayı
adaçayı

Adaçayı kış aylarında sizi koruyan bir diğer otlardan bir tanesi, kış aylarında maximum 2 bardak öneriliyor. Bunun dışında içerken içine limon da ilave edebilirsiniz.

3-Hibiskus çayı

hibiskus çayı
hibiskus çayı

Bu çayın tadı ekşi ve dolayısıyla ekşi sevenler için mükemmel bir aroması var, içine çubuk tarçın yada portakal kabuğu da ilave edebilirsiniz. Kış aylarında sıcak içimi ile tavsiye ediliyor.

4-Nane çayı

nane çayı
nane çayı

Nane çayı da günde en fazla 2 bardak öneriliyor, içine bir kaşık bal da ilave edebilirsiniz. Bal ile tüketildiğinde öksürüğün azalmasında da yardımcı olduğu biliniyor.

5- Ihlamur

ıhlamur çayı
ıhlamur çayı

Yaz kış severek tüketilen ıhlamur pek çok kişinin tercih ettiği ve tadı da güzel olan çaylardan bir tanesi, ancak yine de kış aylarında daha fazla tercih edildiğini söylemek doğru olur sanırım. Çünkü kış aylarında içimi yumuşak ve içine bal konulduğunda tadı mükemmel oluyor. Böylece kış aylarında hastalıklardan korumaya faydalı bir çay.

6-Zencefil çayı

zencefil çayı
zencefil çayı

Tadı pek iyi olmasa da, kış aylarında soğuk algınlığı ve öksürük gibi gribal enfeksiyonlarda ciddi derecede koruma sağladığı söyleniyor. Zencefil çayı ballı olarak tercih edebilirsiniz.

7-Kekik çayı

kekik çayı
kekik çayı

Kekik çayı ile halsiz ve güçsüz düştüğünüz zamanlarda tercih edebilir içine bir dilim limon ilave ederek anında etkisini görebilirsiniz.

Önceki MakaleEkonomide insan etkisi ile ilgili yazı
Sonraki MakaleTeknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğine örnek

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz