Teknolojinin insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar madde halinde

0
181

Teknolojinin insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar madde halinde

Teknoloji günümüzde insanların yaşamını pek çok anlamda kolaylaştırmıştır, ancak bunun yanında ciddi zararları da beraberinde getirmektedir eğer insanlar bu teknolojileri kullanırken kendilerini kaybederek yani bilinçsiz şekilde kullanırlarsa teknoloji insan sağlığına ciddi zararlar getirmekte hatta insanların yaşamlarını sona erdirebilmektedir.

Örnek olarak, otomobiller teknoloji harikasıdır pek çok teknolojinin bir araya gelmesiyle günümüzde son model yüksek hız yapabilen otomobiller ortaya çıkmıştır, bu otomobillerle yolculuk yaparken yüksek hız yaparsak yada içkili araç kullanırsak yaşamımızı kaybetme yada sakat kalma ihtimalimiz yüksektir, oysa trafik kurallarına uyarak araç kullansak kaza yapma ihtimalimiz çok düşüktür.

Teknolojinin faydaları olduğu gibi kötü kullanımda zararları da aşırı boyutlarda olmaktadır, ergenlik dönemini sürekli bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren bir çocuğun fiziki gelişimi tam olarak tamamlanamayacağı gibi fiziksel birtakım bozukluklar da yaşayabilir, bu yüzden fazla bilgisayarın başında oturmamak arada bir kalkarak dolaşmak gerekmektedir. Aksi halde kalıcı hasarlar meydana gelebilir.

Önceki MakaleYağlar hangi besinlerde bulunur
Sonraki MakaleKitle iletişim özgürlüğü hakkında örnek cümle

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz