Telefonun yaşamımıza getirdiği kolaylıklar

0
111

Telefonun yaşamımıza getirdiği kolaylıklar nelerdir

Eskiden iletişim aracı olarak mektuplar, telgraflar vardı. Uzun süreli bu haberleşme imkânlarının yerini artık telefonlar aldı. Hemen hemen 7’sinden 70’ine kadar herkesin artık bir cep telefonu var. Peki haberleşmenin en kolay ve hızlı yolu olan telefonların faydaları nelerdir?

  • Sevdiklerimizle daima iletişim halindeyiz artık, özlediğimiz her an arayabiliyor, yazabiliyor hatta görüntülü bir şekilde görüşebiliyoruz. Uzakta ki amcamızı teyzemizi, okulda ki evladımızı, dedikodu kaynağı arkadaşımızı anında arayıp haberleşebiliyoruz. Yeter ki özlem duyalım ya da merak edelim. Hatta yeter ki acıkın yemek şirketlerini arayıp bu ihtiyacımızı bile telefonlarla giderebiliyoruz.
  • Acil bir durumla karşı karşıya isek anında birilerine haber verme imkânımız var.
  • Sağlık, polis, jandarma gibi kurumları ihtiyaç halinde ücretsiz bir şekilde arayıp, vakit kaybetmeden zor zamanlarımızda yardım isteyebiliriz.
  • Bilmediğimiz bir yerde kaybolma durumumuz yok, çünkü kolayca haberleşiyoruz ve ya merak ettiğimiz yerleri navigasyon aracılığıyla tespit edebiliyoruz. Bilmediğimiz yerlere kaybolma korkusuyla adım atmıyoruz artık.
  • İşlerimizi çoğu zaman telefonla halledebiliyoruz ve bu da işlerimizin hızlanmasına neden oluyor ki güzel işler de çıkarıyorsak eğer ülke ekonomisine bile katkıda bulunmamızı sağlayabilir.

Evet, saymakla bitmez faydaları; haberleşme, ulaşım, sağlık, eğitim gibi bir ok alanda etkisi vardır ve farklı şekilde örnekleri de çoktur. Görüyoruz ki çağımızın en önemli gereklerinden birisidir telefonlar ve birçok faydası bulunmaktadır.

 

Önceki Makaleİnsanlara yardım amacıyla faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar
Sonraki MakaleAtatürk 23 Nisan’ı neden çocuklara armağan etmiştir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz