Temiz çıkan damacana suyu firmaları hangileri

13
191

55 adet damacana suyu firması ile yapılan araştırmada sadece 14 adet damacana nın sağlıklı çıkması ortalığı karıştırdı.

Yapılan inceleme sonucunda sadece 14 adet damacana suyun içilebilir damgası vuruldu.


Peki bu içilebilen damacana firmaları hangileri ?

Araştırma sonucunda pis su çıkan damacana firmaları ile temiz içilebilir çıkan damacana firmalarının isimleri belirtilmedi ancak sağlık bakanlığına bu pis su çıkan firmaların isimlerinin bildirileceği belirtildi.

Pis çıkan damacana sularının çoğu büyük firmaların olduğu belirtildi, madem halka söylenmeyecek bu hangi firmaların suyu iyi diye neden bu araştırma yapılıyor ?

İnsanlar nereden bilsin hangi firma iyi hangisi kötü ? Birçok ünlü markanın pis su çıkması yapılan testten geçmemesi vatandaşı endişelendiriyor.

55 ayrı tanınmış markaya yapılan analiz sonucunda sadece 14 markanın temiz ve içilebilir olurken geri kalan 41 tanınmış firmanın suyunda başta ‘koliform’ (dışkı yoluyla bulaşan) bakteriler olmak üzere insan sağlığına zararlı maddeler bulundu.

Sağlık Bakanlığı’ndan beklenen açıklama geldi 5 Adet Damacana Firmasını Yasaklandı

İşte yasaklanan o damacana firmaları;
Buzada‘, ‘Erpınar‘, ‘Alps‘, ‘Kervansaray‘, ‘Yalısu.’
Haberin Devamı İçin Tıklayın..

Önceki MakaleVodafone sinema şifresi nasıl alınır, kampanya geçerli sinemalar
Sonraki MakaleEmekli maaşları bayramdan önce verilecek mi

13 Yorum Yapıldı

 1. biz şuan damacana suyu bıraktık, ufak pet su alıyoruz. gimat toptancılar sitesinden alıyoruz, fiyat da gayet hesaplı. kullandıgınız damacanaya dikkat edin, uzerleri çizik dolu , lekeli . belirli bir dolumdan sonra imha etmeleri lazımi fakat maliyet açısından yapmıyorlar.

 2. arkadaşlar bu ülkede kim ne derse o oluyor.selelerdiriçmişin suları ölmemişsin.korkma ölmessinde içindeki mineralleri iyi olanlara bakın sizde onları takip edein aslında sizde biliyorsunuz neyin ne olduğunu hangisi iyi hangisi kötü olduğunu ben inanın bu suların hiç birinin kirli olduğuna inanmıyorum . inanmadımda zaten bak nasıl aklamaya başladılar çok yazık o firmalara neden büyük markalara laf yok bu ülkede aslında sizler her şeyi biliyorsunuz değilmi ama laf olsun .biz ler devletin kurumlqarına çok güveniriz ama bir o kadarda bilirizki altından ne çıkacak diye çıkan çıktı artık atı alan üsküdarı geçtiii adam ne demişşş önce para eskiden önce vatan idi . tşk ederim siz aklınıza inanın boş verin gerisi yalandır çünkü….

 3. Bu bakanlığın Allah belasını versin ramazan ayındayız söyleselerde insanlarda gidip temiz olan sudan alır.Böyle bir ülkede yaşadığım için utanıyorum,böyle bir devletide devletin dolandırıcı insanlarınıda ta …………….

 4. Bence geri zekalılık. Ya yapma yada yaptın acıkla: Tabiki test yapılan ülke Patagonya olduğu icin böyle şeyler cok normal.
  Bundan sonra birazda şebeke suyu filtrecileri para kazanacak
  Herhalde onlar yaptırmıştır.

 5. Burada anlatılanrı zaten biliyoruz. Bilmediğimizi anlatsanıza: FİRMALAR HANGİLERİDİR? KİMLERE AİTTİR? Anlatamayacaksanız, sonsuza kadar susun.

 6. kardeşim şu şerefsiz firmaları açıklayında bilelim bunların yanında şerefli firmalar zarar görmesin yıllardır içtigim firma var onlar zarar görmesin acıklanmayan firmalar yoksa vekilleremi bakanlaramı ait yoksa bunların akrabalarınamı ait

 7. Şimdi iyi hizmet muhabbetimi yapılıyor….

  İyi hizmet, temiz olan 14 firmayı açıklamakla mümkündür.

  Oldu o zaman herkes evinde su tahlilini kendi yapsın…

  • Aynen öyle, iyi olan firmaların ismi açıklanmadığı sürece kurunun yanında yaşta yanar misali iyi olan firmalara karşı da bir önyargı oluşacak insanlarda, buda çok normaldir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz