Aramalarda Yeni Siteleri Google’ da üst sıralara çıkarmak?

0
125

İnternetin son derece önemli kaynaklarından birisi olan Google son yıllarda piyasayı canlandırmakla birlikte rekabeti de artırdı.

Online satış üzerine yoğunlaşan satıcılar ve site sahipleri google da nasıl üst sıralara çıkabilirim ? bu sorunun cevabını arıyor.

Özellikle google da üst sıralara çıkmanın belirli ve kesin bir kuralı olmamakla birlikte, yeni açtığınız web sitesini ilk günden google da ilk sayfalarda çıkaramazsınız, bunun nedeni google un yeni açılan sitelere pek itibarı yoktur.

İstisnalar olabiliyor, diyelim yeni site açtınız bir “x” blogu olsun bu; ilk günden yazdığınız tüm haberlerde konularda ve tüm içeriklerde ana sayfaya çıktınız, yazılarınızı özgün olarak girmezseniz kısa zamanda “sandbox”a girmeniz kaçınılmaz olacaktır.

İnternetin bir numaralı sitesi olan Google un şifresini çözmek okadar kolay olmamakla birlikte buraya yazdıklarımız sadece kişisel deneyimlerden öte birşey değildir, kesinlikle sizin yaptıklarınız da böyle olacak diye birşey yok, ancak eğer bir site açmaya karar verdiyseniz kesinlikle özgün kendi yazılarınızdan oluşması size ileriki zamanlara yatırım olacaktır.

Özgün yazılar hem google da hemde ziyaretçilerde siteyi tekrar ziyaret etme ve üst sıralara çıkma gibi bir önemli yanı bulunmaktadır.

Bunun dışında ilk günlerde backlink vs. almak siteye olumsuz yönde etkileyecektir, siteyi açtınız özgün yazılar girmeye başlayın ve birkaç ay sonra backlink almaya başlayabilirsiniz.

İnternette var olan ancak hiçbir garantisi bulunmayan yazılara bir tane de ben ekledim  :)) lütfen yazıyı sitenize ekleyecekseniz kaynak belirtiniz.

https://www.kisaozet.net/

Önceki MakaleMücadele / Kuran-i Kerim 58. Suresi / Meali / Fazileti
Sonraki Makaleİzmir Gelinlik Fuarı 2011

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz