Tırnak Bakımı Nasıl Olur Evde

0
185
Tırnak Bakımı Nasıl Olur

Merhabalar, bu yazım tırnak bakımı nasıl olur evde konu başlıklı olacak. Kadınların vücudunda önem verdiği diğer bir bölgede tırnaklarıdır ve tırnak bakımı ile oldukça ilgilenirler gerek bakımları gerekse oje sürmek için oldukça zamanlarını ayırırlar.

Tırnaklarda vücutta önemli bir organdır çünkü temiz tırnaklar sağlıklı bir yasama hazırlarken insanı kirli tırnaklar her zaman için hastalığa sebebiyet vermektedir, bunun için tırnakların haftalık bakımları yapılmalı tırnak bakımları içinde eller ılık sabunlu suyla yıkanmalı ılık su içince uzunca bekletilmeli, ardından törpülenmeli yumuşayan tırnaklar uzunsa kelimesi gerekiyorsa kesilmeli ve isteğe göre oje sürülmeli.

Tırnak Bakımı Nasıl Olur Evde

Ancak oje sürülen tırnakların ve uzun olan tırnakların bakımı oldukça zordur onlar daha çok temizlik ve itina gerektirir uzun tırnakların içine biriken kirler ve mikropların çıkması biraz zahmetlidir.

tırnak bakımı

Çünkü bunlar tırnakların dış bakımı olmakla birlikte birde bunun yanında beslenmemize de dikkat edilmelidir çünkü tırnakların sağlıklı ve bakımlı olması beslenmemizle de alakalı bir durumdur. Kalsiyum eksikliği ve a vitamini eksikliği kuruluğa ve zayıflığa neden olur bu nedenle yeme içme konusu da tırnak bakımında önemli bir faktördür, tırnaktaki kurumalar ve çatlamalar ise vücudumuzdaki sıvı tüketiminin eksikliğine işarettir, bolca sıvı tüketmeye özen gösterilmelidir, “tırnak üzerindeki beyaz noktalar”ın sebebi ise vücuttaki çinko eksikliğidir, sebze ve meyve bol bol yenmeli bolca sıvı ve havuç suyu tüketilmelidir.

Önceki MakaleTürkiyeye Gelen İsrail Malları
Sonraki MakaleYumurta Sarısı Maskesi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz