Trafik kurallarının olması, toplumsal açıdan neden önemlidir?

0
103

Trafik kurallarının olması, toplumsal açıdan neden önemlidir?

Trafik kuralları ülkemizde trafiği düzenleyen ve bir sıraya koyan ışık sistemleridir, insanlar trafikte özellikle kavşaklarda hangi tarafın geçmesi gerektiği konusunda insanlara sarı, kırmızı, yeşil gibi farklı renklerle ikaz vererek hareket etmesi yada durması gerektiğini söylerler.

Trafik kurallarının bir ülkede olması ve insanların bu kurallara uyması ülkenin gelişmişlik düzeyi ve insanların sorumluluk duyguları ile alakalıdır. İnsanların trafik kurallarına sonuna kadar uyduğu bir ülkede trafik kazalarından kaynaklanan ölümler en aza iner, ancak ülkemizde henüz bunu başaramadık, umarız ki duyarlı genç nesiller sayesinde bunu başaracağız.

Trafik sinyalizasyon ışıkları sayesinde özellikle şehir nüfusunun yoğun olduğu, İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirler başta olmak üzere trafik kargaşasını önlenmekte, insanların daha düzenli şekilde ulaşım yapmalarına imkan sağlanmaktadır. Bu yüzden bizler trafik ışık ve işaretlerine sonuna kadar uymalı ve uymayanlara da biz doğru olanı yaparak örnek olmalıyız.

Önceki MakaleYasaların olmadığını düşündüğünüzde ortaya çıkabilecek durumlar
Sonraki MakaleValinin görevleri nelerdir? Maddeler halinde

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz