Ydus (Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı) Sınavı Sonuçları 2011 Açıklandı

0
111

2011 Ydus sınavı sonuçları açıklandı, adaylar sınav sonuçlarını 10 ağustos 2011 tarihinden itibaren ösym nin resmi sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

2011 Ydus sınavı sonuçlarının öğrenmek için yazının devamında bulunan bağlantıya tıklayabilir ve tc kimlik numaranızı girerek sonuçları öğrenebilirsiniz.

 

 

BASIN DUYURUSU

(10 Ağustos 2011)

 

2011-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) :

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

 

16 Temmuz 2011 tarihinde yapılan, 2011-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın (YDUS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 10 Ağustos 2011 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin  http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla saat 10.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınavlara giren adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Sınavla ilgili madde analizleri ve uzman raporlarının sonuçlarına göre ÖSYM Yönetim Kurulunca; Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 28. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 56. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak ve Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 61. sorunun doğru cevabının A seçeneği olarak değerlendirilmesine;

Ayrıca, Kadın Hastalıkları ve Doğum Testi master kitapçığında yer alan 61. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde eksik bilgi verildiği için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 48. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde hata olduğu için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 79. sorunun doğru cevabının E seçeneği olarak bildirilmesine rağmen iki doğru cevap bulunduğu için, Genel Cerrahi Testi master kitapçığında yer alan 85. sorunun doğru cevabının C seçeneği olarak bildirilmesine rağmen soru kökünde hata olduğu için, Göğüs Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 63. sorunun doğru cevabının B seçeneği olarak bildirilmesine rağmen iki doğru cevap bulunduğu için, Göğüs Hastalıkları Testi master kitapçığında yer alan 67. sorunun doğru cevabının D seçeneği olarak bildirilmesine rağmen tüm seçeneklerin doğru olduğu tespit edildiği için bu soruların iptal edilmesine ve değerlendirilmenin ilgili testlere cevap veren adayların tamamı tarafından doğru cevaplandığı kabul edilerek yapılmasına karar verilmiştir.

Tercih işlemleri, 11-17 Ağustos 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internetadresinden yapılacaktır. Tercih Kılavuzu 11 Ağustos 2011 tarihinde ÖSYM’nin internetadresindenyayımlanacaktır.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI


2011-YDUS Sonuçları

2011-YDUS Cevap Kâğıdı Görüntüleri ve Cevap Anahtarları

2011-YDUS Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Önceki MakaleYıldız Usmanova Bir şans ver yeni albümü 2011
Sonraki MakaleBurun Kanaması Nedenleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz