Yoğun kas gücü gerektiren meslek grupları

1
319
yoğun kas gücü gerektiren meslek grupları
yoğun kas gücü gerektiren meslek grupları

Çevrenizi gözlemleyerek veya çeşitli kaynaklardan araştırarak yoğun kas gücü gerektiren meslek gruplarını belirleyiniz.

Çevremden gözlemlediğim kadarıyla sizlerle yoğun kas gücü gerektiren meslek gruplarını aşağıda listeledim arkadaşlar, sizler de bu meslek gruplarına eklemek istediğiniz meslekleri aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bazı meslekler gerçek anlamda yoğun kas gücü gerektiren ve zayıf insanların yapamayacağı hatta yaparken güçlük çekeceği mesleklerdir. Bu meslekler nelerdir? Yoğun kas gücü ile yapılan meslekleri aşağıda bulaiblirsiniz.

Yoğun kas gücü gerektiren meslek grupları

-İnşaatta çalışmak : İnşaatta çalışmak gerçek anlamda demirleri yerine yerleştirmek, harç karmak, tahta çakmak gibi pekçok yoğun kas gücü gerektiren bir meslektir.

-Tüpçülük : Evlere tüp servisi yapan kişiler de yoğun kas gücüne ihtiyaç duyarlar, 4. katta oturan bir aileye tüp getiren bir tüpçü yaklaşık olarak 30 kg civarındaki bir tüpü araçtan indirip 4. kata çıkartacaktır. Bu hiçde kolay bir iş değildir.

-Eşya Taşıyıcılığı (Hamallık) : Bu iş çok eskilerden beridir devam eden bir meslek grubudur, özellikle evlere eşya taşıyan evden eve eşya taşıyan kişiler de yoğun kas gücüne ihtiyaç duyarlar. Her nekadar asansörlü sistemler son yıllarda yaygınlaşsa da eşyaları asansöre indirmek ve bindirmek bile gerçekten kas gücü gerektirir.

-Zeytin Alıp Satan kişiler (Komisyoncular ) : Bu kişilerin işi gerçekten çok zor, ben dedemlerin köyüne gittiğimde orada zeytinleri alıp başka bir yere satan komisyoncular vardır, 30 kg lık kasaları sabahtan akşama kadar kaldırıp eleğe döküyorlardı.

-Beyaz eşya servisleri : Beyaz eşya satın altığımızda evimize getiren kişiler, yani bunun servisinde görev alanların işi de gerçekten çok zor, bütün apartmanlarda merdiven yok dolayısıyla 7. kata kadar çamaşır makinasını, buzdolabını kendileri çıkartıyorlar.

 

Önceki MakaleKaslarımızın vücuda şekil verme dışında başka hangi görevleri olabilir
Sonraki MakaleSporcular, diğer insanlara göre daha fazla kasa mı sahiptir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz