Afrika menekşesi ve sardunya nasıl çoğalır

5
520

Afrika menekşesi nasıl çoğalır, sardunya nasıl çoğaltılır, afrika menekşesi ve sardunya hakkında bilgi,

Afrika menekşesi ve sardunya gibi bazı çiçekler evlerde ve iş yerlerinde kolayca çoğaltılabilir. Ailenizde ya da komşularınızda bu çiçeklerden yetiştirenlerle görüşünüz. Bu kişilerden çiçeklerin çoğaltılması hakkında bilgi alınız.

Afrika Menekşesi nasıl çoğaltılır

afrika menekşesi nasıl çoğalır
afrika menekşesi nasıl çoğalır
Menekşenin çoğaltılması ile ilgili olarak en uygun zamanın yaz ayları olduğu söyleniyor, kolayca çoğaltılabilir. Afrika menekşesinin nasıl çoğaltıldığına bakalım şimdi ; Öncelikle, sağlıklı olan yaprakalarından gövdeye yakın olan yerden kesilir, ardından nemli toprağa dikilir, ve üstü şeffaf bir torba ile kapatılır, 2 yada 3 günde bir 2-3 saat havalandırılır, toprağın nemi geçince hafif sulanır, toprağa nem verilir. Üstü kapalıyken direk güneş ışığı alan bir yere koymayınız.

Sardunya nasıl çoğaltılır

sardunya nasıl çoğalır
sardunya nasıl çoğalır
Sardunyalar Güneşi sever ne kadar güneş o kadar çiçek demektir, yani bol çiçek açması için güneş görmesi gerekir
fazla suya ihtiyacı yoktur ama her bitki gibi su ister sulama esnasında bitkinin her tarafına suyun ulaştığından emin olun ve sardunyanın toprağı kurumadan sulama yapmayın fazla su sardunya nızın çürümesine neden olabilir. kısın suyu iyice azaltın ve sürekli çiçek açmasını isterseniz dökülen çiçeklerin filizini budama makasıyla bitkiye zarar vermeden kesin ve 15 günde bir katkısız hayvan gübresini sıvı hale getirerek verin fazla vermeyin fazla gübre çiçeğin çürümesine veya çiçek açmamasına neden olabilir 2 yılda bir saksısını değiştirin ve toprak olarak torf toprak kullanın.

Sardunya Çiçeğinin Çoğaltılması bitkinin köklerden ayrılmasıyla olur ayrılan bitki başka bir saksıya dikilir ve can suyu verilir ikinci yöntem Şubat ve Mart Ayında bitkinin fazla uzayan dalları kesilir ve saksıya koyulur fazla sulanmadan bakımı yapılır genel sardunya çeşidi tohumundan da rahatlıkla yetiştirilebilir.

Önceki MakaleCanlılar nasıl çoğalır?
Sonraki MakaleSaç ve tırnaklardaki hızlı uzamanın sebebi nedir

5 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz